Quantcast
Channel: PAncsi pipereasztala
Viewing all 458 articles
Browse latest View live

Lakkozz! Fotózz! Posztolj! - Tavasz

$
0
0


Ma a Lakkozz! Fotózz! Posztolj! következő fordulójával jelentkezem, melynek témája Ciiskától származik. 









Bár már hétvége óta tavaszi hangulatom van, mára nálunk hihetetlen nagy szél kerekedett, így sajnos a tavaszi hangulatomnak lőttek. A sors fintora pedig, hogy épp a fényképek készítése előtt törtem le a bal kezem középső körmét, így kénytelen voltam a jobb kezemről képet készíteni (ezért ilyen kicsavartak az ujjaim a képeken). 

A manikűr egyébként szinte teljesen Moyra manikűr: alapként a Solange (Gel look) és a Diniel (Angel kollekció) színeket használtam, a nyomdázáshoz is a márka nyomdázólakkjait használtam, csupán a holo fedőlakk jött máshonnan (China Glaze Fairy Dust).




A sárga minta sajnos nem igazán érvényesül az alapon, pedig ugyanazt a mintát használtam mindét körmömre: a Bundle Monster Holiday kollekció BM-H10-es lemezét. 





Nézzetek be a többiekhez is!





Kívánságlista 2016

$
0
0


Kívánni, kívánságlistát írni mindig jó dolog, ráadásul régen is volt már a blogon, így összegyűjtöttem néhány olyan terméket, amelyekről az utóbbi időben olvastam és idén szeretném megvásárolni, kipróbálni:








Cosrx Galactomyces Alcohol-Free Toner
Jelenleg egy másik Cosrx tonikot használok, amit szeretek ugyan, de szívesen kipróbálnám ezt a helyreállító, bőrmegújító, hidratáló hatású tonikot is. A márka fermentátumot tartalmazó esszenciáját már régóta használom, így amikor olvastam arról, hogy kapható ilyen tartalmú tonik is, egyértelmű volt, hogy ő lesz a következő, amit szeretnék kipróbálni. A kutatások alapján ugyanis ezek a fermentátumok szuper hatással vannak a száraz bőrre és én is érzem, hogy a galactomyces ferment filtrate összetevő hatékonyan védi a bőröm a kiszáradástól (ennek hála nem kell már olyan nehéz hidratálókrémet használnom, mint korábban).




Cosrx Advanced Snail 96 Mucin Power Essence
96% csiganyál tartalmú hidratáló krém mely egész nap védi a bőrt a kiszáradástól. Ebből mintát már próbáltam és nagyon tetszett, mert érezhetően jót tett a bőrömmel: az alapja csiganyálkivonat, de a benne lévő betain is érezhetően jól hidratálta a bőröm.
Mostanra kitaláltam, hogy az esti rutinba be tudnám illeszteni, így nemsokára szeretném megrendelni.




Paese Triple Hyaluronic Acid Serum
A hyaluronsav három fajtáját tartalmazza, melyek kiegészítik egymás hatását. Jelenleg is használok egy hyaluronsavas szérumot, de az nem igazán vált kedvenccé: ha nem olajozok fölé, akkor nagyon húzódik alatta a bőröm. Nem tudom, hogy ez a hatás az összes hyaluronsavas szérum velejárója-e vagy sem, de úgy döntöttem, teszek egy próbát a Paese termékével is, hiszen a micellás vizüket nagyon szeretem.




Uriage Toléderm Krém
Gigi ajánlotta figyelmembe ezt a krémet még akkor, amikor vacilláltam, hogy milyen krémet is használjak a kivont („megújított”) Balea krém helyett. Most ugyan van egy krém, ami beválni látszik, de szívesen kipróbálnám ezt is, hogy mit szólna hozzá a bőröm. Ez a krém is szuper érzékeny bőrre, nincs benne semmi ártalmas összetevő. Bízom benne, hogy lesz kupon az Uriage termékekre is tavasszal és akkor kipróbálom.




Benton Snail Bee High Content Steam Cream
A krém alapja a csiganyálkivonat, valamint tartalmaz háziméhekből kinyert méhmérget is – fincsi, ugye? :) Bár korábban szkeptikus voltam ezekkel az összetevőkkel, de tudjátok, hogy van ez, egy idő után bátrabb az ember és minden „furcsaságot” kipróbálna.
A lotion változatot korábban próbáltam, nekem az sajnos kevés volt, de ez egy gőz eljárással készült változat, aminek állítólag rendkívül krémes textúrája van, így szeretnék ezzel is tenni egy próbát. Arra számítok, hogy a nyári melegben túl sok lesz a bőrömnek a jelenleg használt éjszakai krémem, így erre az időszakra beújítanék egy könnyebb, de jól hidratáló krémet.





NeoStrata Bionic Lotion
Már régóta mondogatom, hogy szeretnék PHA hámlasztót is használni a bőrömre, próbáltam belőlük mintákat is, ám a NeoStrata termékek ára eddig elriasztott a vásárlástól. Gigi azonban felhívta a figyelmem arra, hogy a Bionic lotion ugyan testre készült, ám a szép összetevőinek köszönhetően arcra is használható és a többi arcápolóhoz képest jó áron kapható.
Így eldöntöttem, hogy amint elfogy a BHA hámlasztóm, beruházok egy ilyen termékre (addig azért nem szívesen, mert nem szeretném halmozni az arcápolókat – így is van itthon nem kevés). Mintát már szereztem ismét ebből a termékből, izgulok, hogy kapható legyen, amikor aktuális lenne a vásárlás.



No és néhány sminktermék:




Sleek: A new day paletta
Nem szeretném halmozni a palettákat, sőt, inkább csökkenteni szeretném a számukat, ám ennek az új Sleek palettának nem igazán tudok ellenállni. Néha-néha egy-egy kékes-rózsaszínes smink előfordul, de a napjaim 80%-ában a natúr barnás sminkre szavazok, így egy ilyen paletta nálam mindig jól jön. Ráadásul nagyon szeretem a Sleek palettákat, így erre a nappali sminkekhez készült palettákra mindenképp benevezek.




Milani Rose Powder Blush
Pirosítóm is akad néhány, de ez a Milani darab már hónapokkal korábban "elrabolta a szívem". Csodaszép, és mivel még egy darabom sincs a márkától, talán jó bemutatkozó termék is lehetne... Bár lehet, hogy sokáig nem lenne szívem belenyúlni ebbe a szép felszínű pirosítóba :)



Picture Polish Bridget
Erősen dolgozom azon, hogy csökkentsem a felhalmozott körömlakkjaim számát és az újabbak vásárlása helyett inkább a régieket használjam el. Ez a szín azonban már legalább egy éve (ha nem több) szerepel a kívánságlistámon: amikor épp rendeltem volna belőle, akkor sosem volt készleten. Idén viszont már egészen biztosan beszerzem majd :)



Mi szerepel a Ti kívánságlistátokon? 

Húsvéti manikűrök

$
0
0


Idén a húsvéti manikűrjeim korallos színben pompáztak: nálam ez az a szín, ami a tavaszt jelképezi, mivel friss, vidám és van benne némi piros és egy pici rózsaszín is - a két kedvenc körömszínem. 
Mielőtt búcsút intünk a húsvétnak, gyorsan megmutatom még Nektek őket:







Sőt, nemcsak a színvilág a közös mindkét manikűrben, de a márka is: mostanában előkerültek az elhanyagolt Moyra körömlakkok és ismét nagy a szerelem! Erre a márkára mindig egy egyszerű olcsó, semmi különös márkaként tekintettem, pedig a kedvező ár mellett nagyon szép színekkel is találkozhatunk náluk. 




Nincs túl sok húsvéti témájú lemezem, gyakorlatilag csak Bundle Monster (mivel a BPS volt olyan jófej és múlt héten postázta el a 1,5 hónapja rendeltem tojásos mintájú lemezt ... grrr...), így nem volt lehetőségem túl sokat variálni. 




A manikűr alapja a Moyra Stardust kollekció Morning glow árnyalata (Nr 365) ami egy rózsaszín lakk apró pirosas csillámokkal (nagy kedvencem ez a szín!). Erre ezúttal csak fehérrel nyomdáztam, a Moyra fehér nyomdázólakkjával. A minta a Bundle Monster Holiday kollekció BM-H10 számú lemezéről származik. 









Az első manikűr a hét elején készült, mondhatni minden rendben volt... Majd húsvét előtt bekövetkezett a "köröm-armageddon": egyik körmöm letörött, egy másikba pedig belevágtam borotvával ... Úgyhogy viszlát hosszú, üdv rövid csutka körmök...
No de az élet nem áll meg, az ünnep is eljött, most erre a picike "vászonra" kellett alkotni, ez lett belőle:





Az alap ezúttal a Moyra Gel Look Nr 902 Adele körömlakk, mely valójában nem igazán különbözik az előző alapszíntől: a pirosas csillámok sokkal-sokkal apróbbak, a körmön nem is igazán látszanak. Ezért nem éreztem túlzásnak felkenni a China Glaze Fairy Dust holo fedőlakkját, amelyet az elmúlt időszakban hanyagoltam, de az elmúlt hetekben szinte folyamatosan használok...





Ezúttal duplanyomdázás készült: először a Moyra feketéjével a Bundle Monster Holiday BM-H09-es teljes körmös mintáját vittem fel, majd a BM-302 lemez két nyuszis mintáját alkalmaztam (szintén Moyra nyomdázófestékkel, fehérrel). 










A fedőlakk mindkét esetben az Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakkja, amit személy szerint nagyon szeretek! Az elmúlt hetekben használgattam a Moyra nyomdázáshoz kifejlesztett fedőlakkját: de az sajnos nem gyorsszárító. A nyomdázást ugyan nem keni el, de mivel én általában késő este (lefekvés előtt) lakkozok és nyomdázok, ha nem használok gyorsszárító körömlakkot, akkor bizony reggel párnalenyomatos körmökkel ébredek. 



Milyen volt a körmötök húsvétkor?

Tavaszváró kihívás - Pasztell

$
0
0


Véget ér Thimmyke tavaszváró kihívása, amit  én főleg azért sajnálok, mert kevesebb fordulóban tudtam részt venni, mint szerettem volna...







A mai forduló témája a pasztell színek, amire több ötletem is volt, végül a következő manikűr kerekedett:





Nem akartam minden körmöm díszíteni, így kezenként 2 körömre készült csak minta, a többire az Essence Over the rainbow körömlakkja került (ami ezzel ki is fogyott...).
A pasztell színeket pedig egy fáradt citrmsárga, egy barackrózsaszín, az előbbi világoskék és egy mentazöld lakk adta, melyeket foltosan, egy nyomdapárna segítségével vittem fel a körmeimre, majd virágot nyomdáztam rá. 








A használt lakkok és lemez:
Eveline 8in1 Total Action
Essence Colour & Go 173 Over the rainbow
Essence The Gel nail polish 24 Indian summer
Essence The Gel nail polish 40 Play with my mint
Avon Nailwear pro+ Lemon sugar
BornPrettyStore körömnyomdalemez BP-L024
Moyra Stamping Polish SP07 (fehér nyomdalakk)
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk


Nézzétek meg a többiek alkotásait is!




Elfogyasztottam februárban-márciusban

$
0
0


A kiürült flakonokat elnézve nagyon sok kencét elhasználtam ebben a két hónapban. Sokszor mondják a beauty bloggerekre, hogy túl sok szépségápolási terméket vásárolnak és ez bizony igaz is. Ezért is figyelek oda arra, hogy ne hiába vásároljak, amit kifizettem, azt bizony el is használjam.
Lássuk milyen flakonok ürültek ki az elmúlt két hónapban! :)






Arcápolás


Gyógyszertári mosdókenőcs

Nem akarok már róla sokat írni: a kedvenc arctisztítóm, mert kíméletes, hatékony és igen jó áron kapható. Szuper, nem cserélném le semmiképp.

Balea nedves arctisztító kendő

Arctisztítóval kiegészítve, micellás vízzel meglocsolva használom, gyakorlatilag a vattalapok helyett. Ezt szeretem, mert megfelelően puha – időnként kísérletezek másikkal, de végül mindig visszatérek ehhez.

Rival de Loop sminklemosó balzsam

A tejes sminklemosókat kedvelem, ezek kíméletesebbek a bőrömhöz és nem is szárítják, miközben szépen eltávolítják a sminket. Sok flakont elhasználtam ebből, ám az utóbbi időben valamiért nem szerette a szemem. Nem értem miért, de most egy darabig pihentetem a használatát. 

Clarins Mission Perfection Serum

Ezt a szérumot Lollinál nyertem és először nagyon örültem neki. Aztán sajnos megnéztem az összetevőit is és rádöbbentem, hogy agyon illatosított szérumról van szó. No és valóban, amikor kipróbáltam, zavarta is az orrom a sok illat. Mivel mostanában sokat érzékenykedik a bőröm, nem igazán mertem az arcomra használni: a nyakamra és a dekoltázsomra elkenegettem, pedig nagyon jó lett volna a hatását az arcomon is látni. 

Mizon Hyaluronic Acid 100 szérum

Az első hyaluronos szérum, amit próbáltam, ám sajnos csalódtam benne. Talán én voltam naiv, de azt reméltem, hogy felkenem a bőrömre, utána egy kis hidratáló aztán hiper-szuper hidratált lett a bőröm. Tudom, hogy működik a hyaluron, hidratálókrém nélkül nem is próbáltam, viszont az én bőröm csak húzódott utána, épp az ellenkező hatást érte el. Majd olvastam egy tippet, kipróbáltam olajjal keverve és úgy már jobb volt a bőrömnek, ám én nem erre számítottam.
Kipróbálok egy másik hasonló szérumot és összevetem a tapasztalataimat, majd utána döntöm el, hogy újravásárolom-e vagy sem.

Bioderma Sensibio Light hidratálókrém

Alaposan bevásároltam ebből a termékből, hisz még egy tavaly őszi akció során került hozzám. Nem rossz ez a hidratáló, bár az én bőrömnek gazdagon kellett adagolni (ami csak azért bosszantó, mert a normál változat viszont már túl nehéz). Mivel azonban semmi extra összetevőt nem tartalmaz, én egy kissé túlárazottnak érzem ezt a terméket, hisz ennél szebb összetevős hidratálókat tudok rendelni Koreából.
Féláron megenném, teljes áron nem hiszem. 

Mizon Ultra Suboon Cream

Ez a hialuronsavas hidratálókrém jelenleg a nappali hidratálókrémem. Az én bőrömnek kell belőle a két réteg, mert ehhez azért nekem túl száraz a bőröm, de összességében még így is megéri használni, mert jól hidratál, kíméletes a bőrhöz. Valószínűleg nyáron jobban fogom szeretni, mint a hideg időben tettem, úgyhogy egy darabig biztosan maradok ennél, már használom is belőle az utánpótlást.

Gyógyszertári arckrém

Régen nagyon szerettem ezt a krémet, így amikor fogyóban volt a nappali krémem és nem érkezett meg az utánpótlás, gondoltam veszek ebből egy tartalékot. Nem értem, hogy mi történt, de már egyáltalán nem jó a bőrömnek: nagyon kevés a hidratálása, csak olajjal dúsítva tudtam elviselni a bőrömön, biztosan nem fogom újravásárolni. 

Paula’s Choice Skin Recovery Hydrating Mask

Ez pedig az éjszakai krémem már évek óta! A nagy kiszerelés igen gazdaságos, nagyon jól hidratál (bár a téli hónapokban én még képes voltam egy-két csepp olajjal „megbolondítani”). Ez azért már egy nehéz krém, nappalra már sok lenne, este viszont jól jön a bőrömnek ez a plusz hidratálás.
Nehéz ilyen sűrű, jól ápoló krémet találni, így eszembe sem jut lecserélni, már használom is az utódját.

Benton Snail Bee High Content Steam Cream minták

Az utóbbi időben olyan sokat hallok a csiganyálas és a Benton termékekről, hogy kíváncsi lettem rájuk. Nem használtam még semmit ettől a márkától, de a termékeik összetevői nagyon szimpatikusak, így rendeltem ebből a nehezebb krémből. Ez valóban egy nehezebb krém, nekem is inkább éjszakai krémnek megfelelő, ám a használata közben elgondolkodtam, hogy a PC-t nem szeretném lecserélni, talán inkább a könnyedebb lotion-t kellene nappalra beiktatnom. Viszont ki tudja, az is lehet, hogy idővel megrendelem ezt is, mert a két minta egyébként nagyon tetszett!

NeoStrata Bionic Lotion 15PHA kémiai hámlasztó

Nem hagy nyugodni ez a nehezen beszerezhető krém! Kértem belőle mintákat a gyógyszertárban, mert már én magam sem tudom, hogy ezt próbáltam-e vagy másikat. Majd voltam olyan őrült, hogy két egymást követő este felkentem az arcomra, nehogy tönkremenjen a minta... Aminek köszönhetően néhány nap múlva teljesen lehámlott az egész arcom. Semmi érzékeny bőr, semmi pirosodás, szóval a retinolnál kíméletesebb, de azért ezt ne csinálja utánam senki. 
Van még belőle minta, azokat tesztelem még, hogy tudjam, ritkábban használva bírja-e a bőröm, vagy felejtsem el. 

C20 21,5%-os C vitaminos maszk

Már nagyon régóta a szobámban csücsült ez a maszk, de mégis sokáig halogattam a használatát. Ennek oka, hogy ehhez a maszkhoz nyugodtan kell lenni legalább fél óráig, ami nekem nem igazán megy :) Egyszerre több dolgot is csinálok, teszek-veszek, jár valamim, így nehéz használni az ilyen maszkokat. 
Pedig nagyon jót tett a bőrömmel, így rá kellene vennem magam, hogy többször használjak ilyen maszkokat. Van még belőle, így biztosan tesztelem még a türelmem.

TonyMoly Egg pore nose pack

Régen használtam már ilyen pórustisztító tapaszt, pedig lenne mit kitisztítani. Sajnos nem túl hatékonyak ezek a termékek, ám ez meglepően sok csúnyaságot kiszedett a nózimból. 
Nem tudom, rendelnék-e belőle, talán érdemes lenne tenni vele még egy-két próbát. 

Essence All about matt! mattító lapok

Mindig van nálam egy csomag ilyen, mert a sok hidratálónak köszönhetően bizony néha nekem is ki tud fényesedni a T vonalam. Plusz púderréteget viszont nem bírna el a bőröm, így használom ezeket. Nem szedi le az alapozót, csak eltávolítja a fénylő réteget, amikor kell. 
Jó kis találmány ez, van belőle mindig tartalékom. 





Testápolás


Babydream Extra Sensitive waschlotion

Az all-time-favourite tusfürdőm! Kíméletesek az összetevői, mégis habzik rendesen, illatmentes. A bőröm nem szárítja, ráadásul igen jó áron kapható. 

Avon Care Intensive Relief testápoló

Jóideje ez az első Avon testápoló, amit igazán szeretek. Kíméletes, illatmentes, nagyon jól hidratál, nem ismerek ennél jobb téli testápolót! Nyáron talán picit sok lesz, akkorra jobb egy könnyedebb termék, de alaposan feltankoltam belőle, így még sokáig ezt fogom használni. 

Avon Sensitive Rose Petals habfürdő

A hidegebb időszakban szeretek többet habfürdőzni: elmerülni a meleg, illatos habokban, relaxálni, ejtőzni. Ez az egyetlen alkalom, amikor megengedem magamnak az illatokat, mivel nem mindennapos esemény. Nem tudom pontosan mit keres a sensitive szó a megnevezésben, hisz nem illatmentes termék, de nem zavar. Más illatban már újra is vásároltam. 

Avon Red berries habfürdő

Igen, viszonylag sok habfürdő fogyott, de csak azért, mert nem egyedül használom :) Ezt az illatot nagyon szerettem, rendeltem belőle még egyet :)

Rexona Maximum Protection dezodor

Bár télen talán nem lett volna szükség erre a termékre, de nagyon megszerettem ezt a dezodort, így nem igazán akaródzott mást használni. Igazán komfortos ezt használni, teljesen szárazon tartja az illetékes területet. Nyáron egészen biztosan ezt fogom használni, mert nem találkoztam még ennél hatékonyabb dezodorral. 

Balea sarokbőrrepedés elleni krém ureával

Hajjaj, ismét egy kedvenc! Az urea szuper összetevő, hatékonyan puhítja a száraz, berepedezett sarkakat, ráadásul a körömágyat is nagyon szépen rendbe teszi. Kicsit nehezen szívódik be, így én inkább csak este használom, de nem is kell ezt naponta többször kenegetni, napi egy alkalommal és szépen teszi a dolgát. 





Hajápolás


Balea Repair + Pflege sampon

Szeretem a Balea hajápolóit, mert teszik a dolgukat, a samponok például jól tisztítanak. Erre sem volt panaszom, az olajpakolást is szépen kivitte a hajamból, így biztosan újra fogom még vásárolni.

Balea Beautiful Long sampon

Tisztítani ez a sampon is jól tisztított, azonban olyan rettentő "illata" volt, hogy alig vártam, hogy elfogyjon. Ráadásul ezt a szagot a hajamon is éreztem, pedig nagyon nem akartam. Elhasználtam, mert nem szeretek kidobni semmit, de biztosan nem fogom ezt újravásárolni (és semmit ebből a családból, mert félek, hogy a többinek is ilyen illata van). 

Avon Supreme Oils hajbalzsam

Nem vagyok túl válogatós hajbalzsamok terén, szívesen váltogatom őket, de ebből a balzsamból már a második flakont használtam. Jól ápolja a hajam, nem nehezíti el, finom illatot hagy maga után.
Vásároltam belőle utánpótlást.

Isana száraz sampon

Minden ilyen bejegyzésben szerepel, hisz ez a bevált száraz samponom, amivel ki tudom tolni a hajmosás idejét. Sajnos igen gyorsan zsírosodik a hajtövem, az pedig nem opció, hogy azzal menjek utcára, így nálam nagyon sok fogy belőle. 





Smink és köröm


Lovely Pump Up szempillaspirál

A kedvenc drogériás szempillaspirálom, szerintem ezt mindenkinek ki kell próbálnia. A kedvenceim a szilikonos kefék, úgy érzem azok kíméletesebbek a szempillámhoz. Szépen íveli a pilláimat és dúsítja is őket. Hatalmas kedvenc, újra is vásárolom gyorsan. 

Catrice Pearly bird szemceruza

Ezt sajnos nem elhasználtam, de meg kell válnom tőle, mert teljesen beszáradt, abszolút használhatatlan. A vízvonalamra vettem, de nem igazán tudtam e célra használni, mert nem fogott ott egyáltalán. 

Avon csillámos szemceruza Mod gold

Eleinte nem szerettem, mert nem ilyenre számítottam: az arany szín nem igazán látszott benne, inkább csak olyan halvány fekete szemceruza ez. Végül azonban kifejezetten megszerettem a felső szempillasor sötétítésére, majdnem minden nao ezért nyúltam az utóbbi időben. 
Ezt a fajtát már nem tudom megvásárolni, de ha elfogynak a felhalmozott fekete ceruzáim, rendelek egy ilyet, mert egészen megkedveltem ezt a csavaros verziót, amit régebben kifejezetten utáltam. 

Avon SuperShock szemceruza Blackberry

Hihetetlen, hogy kb 2 éve kivonták a forgalomból ezt a ceruzát, de nekem még mindig van belőle. Igen, ez mutatja, hogy mennyire szerettem anno ezt a szemceruzát :) Kétség nem fér hozzá, szuper kis ceruza ez, de ma már nem érzem azt, hogy ezen kívül nem létezik más szemceruza. 
Szeretem benne, hogy nagyon puha, ámbár e puhaság miatt igen gyorsan fogy. Mostanában egyre több más színt használok (főleg nyáron jöhetnek az élénk színű szemceruzák), de azért sokszor becsúszik egy kis unalmas barna... A fekete nekem túl sötét és zord.
Még mindig van belőle, így egy darabig még nem kell nélkülöznöm :)

Isana mandulás körömlakklemosó

Sok kedvenc szerepel ezekben a bejegyzésekben, ez is ilyen. Tudom, hogy aceton nélkül jobb lenne, de akkor nem lenne ennyire hatékony. Sokat lakkozok, így sok is fogy belőle. 

Isana körömlakkeltávolító párnával

Néha-néha nem elég a fenti körömlakklemosó: a glitteres lakkokat könnyebb lemosni úgy, hogy áztatjuk kicsit. Ilyenkor kapom elő ezt a tégelyt, pár percig áztatom benne a körmöm és nem kell tovább gyötörni őket. Hogy ne ártsak túl sokat, ez legalább acetonmentes, így áztatni semmiképp sem áztatom acetonos lemosóban a körmöcskéim. Már szolgálatba is állítottam az utódját. 

Avon körömlakkszárító spray

Nemcsak körömlakkszárításra, de a körömágybőr ápolására is szeretem használni a lakkozás után, hiszen a sok lakkeltávolítás után kell nekik az ápolás. Egy kis pipettás üvegcsébe töltöm át, mivel úgy szerintem takarékosabban használható.
Lehet élni enélkül, de nekem teljesen beépült a rutinomba, így nem fogok lemondani róla. 

S-he körömlakkjavító toll

Szégyen, nem szégyen, nekem erre szükségem van, mert időnként előfordul, hogy nem sikerül tökéletesen a lakkozás, vagy épp a nyomdázás maradékát kell letakarítani.
Sajnos nem a legtökéletesebb, mert gyorsan kicsorbul a hegye, de jobb szeretem az ilyen tollakat, mint az ecsetet, így nem válogathatok.
A teljes árát sokallom, de féláras kuponnal ismét megvásárolom jövő héten. 

Mehron latex

Sajnos ezt sem sikerült teljesen elhasználni, ugyanis egy kis része még azelőtt beszáradt. Kár érte, mert nagyban megkönnyítette a nyomdázás utáni körömágybőr-takarítást. Sajnos az iskolai ragasztók nem olyan jók erre a célra, így erősen gondolkodom az újravásárláson. 

Avon Strong results körömerősítő folyadék

Az utóbbi hetekben elhanyagoltam a körömerősítést, most viszont ismét rá kell feküdnöm a témára, mert több körmöm is letörött. Ebben a folyadékban azt szeretem, hogy beszívódik a körmömbe, így abban bízom, hogy tényleg jól ki tudja fejteni az erősítő hatását. Mivel nem egyedül ezt használom, így nem tudom, önmagában hatásos-e, de mivel van még belőle itthon, biztosan használom még egy darabig. 


Nagyon jó látni, hogy ennyi körömlakkos üveg is kiürült! Alaposan ráfeküdtem a témára, mivel a körömlakkjaim száma túlságosan is megnövekedett. Így a napi használat mellett átnéztem a lakkjaimat és azokat, amelyekben már alig volt valamennyi, megpróbáltam teljesen elhasználni, ami pedig abszolút nem ment, azt a húsvéti tojásfestő projekt keretében hasznosítottam. 
Több blokkban mutatom az elhasznált körömlakkokat:





Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk

Nekem csak egyszerűen A fedőlakk! Ennél jobb minőségű és árú fedőlakkal én még nem találkoztam. Ami számomra nagyon fontos: gyorsan szárítja az alá kent rétegeket, nem maszatolja el a körömnyomdát és nagyon szép fényt ad a manikűrnek. 
Mindig van belőle itthon tartalék, hogy folyamatosan tudjam használni. 

Eveline 8 in 1 Total action körömerősítő

A kedvenc körömerősítő és alaplakkom. Nagy öröm, hogy ebből is megtaláltam a kedvencet, amiről remélhetőleg nem kell lemondanom soha. 
Akár natúran is szépen mutat, olyankor két réteget kenek a körmeimre, de alaplakként is szépen megtartja a manikűrt akér több napig is. 
Szuper termék, ezt is folyamatosan újravásárolom. 

Moyra Stamping Polish fedőlakk nyomdázáshoz

Néha nem hagy a kísérletezőkedvem, de aztán mindig visszatérek a jól bevált kedvencekhez. Ez is egy ilyen termék: kíváncsi voltam mit tud, de nekem nem vált be. Nyomdázáshoz tényleg jó, mert nem keni azt el, azonban gyorsszárító hatása semmi sincs, így amikor ezt használtam, gyakran ébredtem párnalenyomatos körmökkel, amit nagyon nem szerettem. 
Visszatértem a fenti kedvencemhez. 

Essence Stampy Polish fekete nyomdázólakk

Régen, amikor még nem volt más, nagyon szerettem ezeket a kis nyomdázólakkokat, de ma már nem érzem őket olyan nagy számnak. Vannak ennél pigmentáltabb fekete lakkok (pl Moyra vagy épp a Lora), így inkább azokat használom ma már nyomdázáshoz. 

Mundo de Unas fehér nyomdázólakk

Ennél töményebb fehér lakkot én még életemben nem láttam! Nem gondoltam, hogy ezt fogom valaha mondani, de néha már talán túlságosan is fehér. Emiatt nem is kizárólag ezt használom, ha kicsit visszafogottabb fehér mintát szeretnék, akkor máshoz nyúlok, de nagy kedvenc lett ez is.
Be is szereztem belőle a nagyobb kiszerelést. 





A színes körömlakkokat nem nevezném meg egyesével: egy részük már nem is kapható, más részüket pedig nem is szándékozom újravásárolni. Vannak köztük régi körömlakkok (Lovely piros, Avon repesztő hatású lakk...), illetve bloggertalin zsákmányolt szépségek. Ahogy a képen is látszik, sok Avon lakkot használok, ami tanácsadónői múltamat figyelembe véve nem túl meglepő. 
A Banditától kapott winter holos bordó lakkot például nagyon szerettem, sokáig őrizgettem az utolsó cseppjeit. Szépséges dupe-okat készít, amilyeneket nekem sosem sikerül, így már nem is kísérletezem, ha kapható lesz még, inkább megveszem az eredetit, mert ezt is úgy szerettem, valószínűleg azt is sokat használnám.
Ezeket a lakkokat nem fogom újravásárolni, mivel vannak hozzájuk hasonló színeim, viszont a Beauty Bay körömlakkok kivételével bátran ajánlanám bármelyiket megvételre, mert szívesen alkottam velük!





Ti miket használtatok el az elmúlt hónapokban? Vannak közös kedvenceink?

Tindogo Siker anti-aging szérum

$
0
0


Nem sokkal a megjelenése után én is lehetőséget kaptam e termék tesztelésére, mivel már épp elfogyóban van, elmondanám Nektek a teljesen kiforrott véleményem róla. 









Tindigo, azaz Tajti Ildi blogját, a Szépségrecepteket szerintem nem kell egyetlen "bőrtudatos" lánynak sem bemutatni, sokaknak segített már hasznos tanácsaival, blogján összegyűjtött számtalan információval. Szuper dolog, hogy alapozva mindarra az imázsra, amely körbelengi őt és a blogját (Professzionális bőrápolás tudományos alapokon) megalkotta az első (és remélhetőleg nem utolsó) termékét, egy anti-aging szérumot 15% C-vitaminnal, folthalványító és bőrregeneráló hatással. 


Nem voltam egyedül azzal a problémával, hogy ha igazán jó összetevőjű arcápoló terméket akartam vásárolni, akkor gyakran külföldről kellett beszerezni az arcápolómat, mert Magyarországon sajnos kevés márka árul igazán jó összetételű bőrápolót. Különösen igaz ez a C-vitaminos szérumokra!
Mondhatni tehát, hogy abszolút egyedülálló és hiánypótló termékről beszélünk. 






No de mégis olyan különleges ez a szérum?
Nos, természetesen az összetevők miatt!
Ahogy a nevében is szerepel: 15% C-vitamint tartalmaz. Nos, talán néhányan felsóhajtotok, hogy ennél bizony magasabb C-vitamin tartalmú szérum is elérhető a piacon, és ez bizony igaz. Azonban ezúttal is érdemes felidézni az ismert mondás, a kevesebb néha több. A 15% ugyanis még az a mennyiség ebből az összetevőből, amely nem irritálja a bőrt ám elég hatékony ahhoz, hogy érvényesítse azokat a pozitív hatásokat, amelyek miatt elsősorban használjuk, azaz a segíti a kollagéntermelést, halványítja a foltokat, segít semlegesíteni a káros szabad gyököket, segíti a fényvédőnk hatékonyságát.
Az antioxidáns szérum akkor az igazi, ha tartalmazza a három "szuper összetevőt": a C-vitamin mellett E-vitamint és ferulic savat - e kettő utóbbi ugyanis erősíti a C vitamin hatását. E termék ebben sem szenved hiányt, mindhárom ott látható az összetétellistában.
No és persze még mindig nincs vége a "jóságoknak": olyan gyulladáscsökkentőket is tartalmaz, mint az édesgyökér kivonat, a panthenolés a körömvirág kivonat. Ezen felül pedig hidratáló összetevőket is tettek bele: hyaluronsavés glicerin gondoskodik a bőr hidratálásáról.
Mondanom sem kell, hogy nem tartalmaz semmilyen ártalmas, irritáló összetevőt, sem alkoholt, sem illatanyagot.





Érdemes szót ejteni a csomagolásról: mivel a C-vitamin könnyen lebomlik levegő és fény hatására, nem áttetsző, légmentesen zárt csomagolásban kell tartani. A szérum lezárt kupakkal érkezik, melyhez praktikus pipettaadagolót mellékelnek, amellyel egyszerűen tudjuk adagolni és nem is éri feleslegesen levegő. Az üvege pedig teljesen átlátszatlan, sötét lila. 
Mivel a fő összetevő könnyen bomlik, ajánlott hűtőben tartani és 3 hónapon belül elhasználni (nem érdemes vele túl sokat spórolni). 


Mit tapasztaltam, hogy használom?
Mivel a C-vitamin erősíti a fényvédő hatását, ezért érdemes reggelente használni. Én a reggeli arctisztítás és tonizálás után szoktam felvinni a bőrömre. Ha ráérek, akkor önmagában: egy fél pipettányit nyomok a tenyerembe, majd felsimogatom a bőrömre. Sietős reggeleken pedig egy kevés hidratálóval keverem össze, így gyorsabban végzek a reggeli rutinnal.
A hőmérsékletének köszönhetően azonnal felfrissíti a bőröm, élettel telinek, ragyogónak látom a használata után. Sok foltom nincs már, ám mintha egységesebbé tette volna a bőrszínem, az apró foltokat eltüntette - nagyon tetszik!
Nagyon fontos számomra, hogy még az én érzékeny bőröm sem bántotta, cseppet sem irritálta (ezért mondtam búcsút az OST 21,5-nek, mert az sajnos időnként csípte a bőröm). 
Napi egyszeri használattal nekem 3 hónapra volt elég a 30 ml-es flakon, ami ideális, hisz ennyi ideig áll el ez a termék. 


Bátran ajánlom tehát mindenkinek, aki egy igazán jó C-vitaminos szérumot szeretne vásárolni, hiszen a profi bőrápolásnak elengedhetetlen része az antioxidáns szérum használata.
Amennyiben szeretnétek megrendelni, a Szépségreceptek webshop ezen oldalán megtehetitek. 

Manikűrök az elmúlt napokból

$
0
0


Hoztam néhány manikűrt, amelyeket megörökítettem az elmúlt időszakban. Van olyan közöttük, amit már láthattatok az Instagram fiókomban is, illetve olyan "új" manikűr is, amit nem mutattam meg még máshol sem. A hétköznapokon sokféle manikűr készül: néhány érdemes a megörökítésre, néhányat többször újra is alkotok, másokat inkább csak gyorsan elfelejtek az esti lemosás után :)








Ez a manikűr tetszett az Instagram követőimnek is, és őszintén szólva én magam is szerettem, holott így utólag már más fedőlakkot kennék rá :)
Egy lila monokróm lakkozás készült, melynek alapja két Catrice lakk volt: a 30 Lilactric és a 64 It's Time for Lovender, ez utóbbit a dupla nyomdázás alsó mintájához is használtam. A minta a mostanában gyakran használt BornPrettyStore lemezeim közül került ki, mégpedig a BPL-026 levélmintákat tartalmazót választottam. A sötétebbik nyomdamintához az MdU 14 Violet lakkját használtam. Nagyon haragudtam e nyomdalakkra, mivel kettévált a lakk anyaga, ami nagyban megnehezítette a használatát.
Fedőlakként az Essence Holographics fedőlakkját használtam, ám be kellett ismernem, ezek a holo szemcsék nem olyan kifinomultak, mint amit szerettem volna, így ezek a szemcsék nekem inkább bántották a szemem, mint szerettem... 









Nálam akkor kezdődik a tavasz, amikor elkezdek vágyódni a halvány rózsaszín körömlakkok iránt. A következő manikűr tipikusan ilyen, egy kis tavaszi finomság. Moyra lakkokkal készült: alapként a 955-ös Fabienne lakkot kentem fel, majd az előző manikűrnél is használt lemezt használva egy visszafogott dupla nyomdázás került rá. Először a 92-es lakkal nyomdáztam - már majdnem megváltam ettől a lakktól, mert arra sem emlékeztem, hogy használtam-e valaha, most pedig az egyik kedvenc nyomdalakkommá lépett elő, nagyon tetszik a visszafogottsága! Majd a 927-es Lisette barnás rózsaszín lakkal nyomdáztam még egy mintát. 













Azt hiszem az Instagramon láttam egy inspiráló manikűrt, annak hatására készült ez a színátmenetes manikűr. Az alaphoz az Essence Winter Wonderful The Frosted nevű fehér lakkját és a Catrice Love, Peach & Harmony ütögettem fel a körmeimre, majd a Banditától kapott Penny talk hasonmással nyomdáztam virágmintát.
Talán nem meglepő, de ehhez a manikűrhöz is BPS lemezt használtam, mégpedig a BPL-029-est. Mostanában gyakran nyúlok e lemezek után, mivel a minták mérete tökéletesek a körmeimre: elég szélesek és hosszúak, bármilyen körömhosszomon jól látszódnak a minták (ezzel szemben például a MoYou kisebb mintái hajszálnyival ugyan, de túl kicsik, a nagy minták viszont túl nagyok és nem látszanak rendesen a körmeimen). 










Ami közös minden manikűrömben: alapként az Eveline 8in1 Total action körömerősítőjét használom, fedőként pedig az Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakkját kenem minden manikűrömre. Nálam ez a tuti kombó: a manikűrjeim bombabiztosak! Hét közben általában minden nap újralakkozom a körmeimet,  de hétvégéken 3 napig is ugyanazt a lakkozást viselem, mindenféle lepattogzás nélkül, ami nagy szó annak, akinek a körmein régen 12 órát sem bírt ki egy lakkozás...



Melyik a kedvencetek a fentiek közül?

Manikűrvadász 25. forduló

$
0
0


Nagyon szép kerek számhoz érkezett a Manikűrvadász, már a 25. fordulónál tartunk! A játék háziaszzonya ebben a fordulóban Ciiska volt, köszönjük neki! :)






A játék izgalmán kívül azt is szeretem a Manikűrvadászban, hogy új, számomra eddig ismeretlen blogokat is megismerhetek. Nem volt ez másképp most sem, ezúttal egy számomra eddig ismeretlen blogot, Nóra blogját kaptam.
Nem is kellett sokat keresgélnem, hamar ráakadtam arra a manikűrre, ami mind mintájában, mind színvilágában közel áll a szívemhez, ez az:






Az én verzióm pedig ilyen lett:







A gyűrűsujjam mintájának elkészítéséhez ismét a körömnyomdához nyúltam. Bár az eredeti maniűr szabad kézzel készült, nekem bizony kell a nyomdázás nyújtotta bizonyosság, hogy az alkotás bizony szép lesz, így én inkább az "egyszerűbb utat" választottam. Stamping decalt készítettem, a középső körmömön használt lakkal kitöltöttem a mintákat, lekentem fedőlakkal és az így kapott "matricát" tettem fel a körmömre. Így kicsit tovább tartott az alkotási folyamat, de biztos vagyok benne, hogy elégedettebb vagyok az eredménnyel, mintha én rajzolgatok...








A felhasznált lakkok és lemez:




Alaplakk a szokásos, Evelin Total Action 8 in 1
Avon Nailwear Pro+ P618 (szép drapp nude körömlakk, a nevét sajnos nem tudom már)
Oriflame The ONE körömlakk London Red
Avon Magic Effects Molten Metal Copper
Lora Quick Dry körömlakk Fekete (nyomdalakk)
Born Pretty Store BP-L006 nyomdalemez





Nézzetek be a többiekhez is, én már nagyon kíváncsi vagyok, hogy Rosie mit választott tőlem :)















Lakkozz! Fotózz! Posztolj! - Shabby Chic

$
0
0



Mindjárt itt a következő forduló, ám nekem még pótolnom kell az előzőt... Igen, sajnos nem sikerült tartanom az időpontot, de annyi határidőt kell tartanom a munkanapok során, erre nem akartam rágörcsölni. A héten viszont sikerült végre elkészítenem az én Shabby Chic manikűrömet, így ebben a megjegyzésben meg is mutatnám Nektek. 








A téma ötletgazdája ezúttal Szilvi volt. Őszintén szólva erről a kifejezésről korábban nem hallottam, nem ismertem, így a google-t hívtam segítségül. A képek alapján egy pasztell színű, romantikus-virágos manikűr alakult ki a fejemben, ami ilyen lett végül:





Alapszínként az Essence Colour & Care 2 az 1-ben körömlakkot kentem fel (03 Happy Nailsárnyalat). Ez egy új szerzeményem, a márka új kollekciós terméke. Olyan sok jót írtak róla, gondoltam nekem is ki kell próbálnom (egy szép rózsaszín körömlakknak nehezen tudok ellenállni). Őszintén szólva ennél jóval visszafogottabb színre számítottam, de így is nagyon tetszik!





A sikkes körmök nálam mostanában egyet jelentenek a csipkemintával: szerintem kevés ennél csajosabb minta van, így természetes volt, hogy ezt használom a körmeimen ebben a manikűrben. A nyomdázáshoz a Moyra Lacelove lemezét használtam. Némelyik minta  nagyon aprólékos és vékonyka, nem könnyű velük bánni, de a metál finisű körömlakkok, illetve az MDU vakító fehér nyomdalakkjával működnek.
Nyomdázáshoz szintén egy viszonylag új (Glamour napi) szerzeményt használtam, mégpedig a Catrice 105 Go for Gold! rózsaarany lakkját. Kívánságlistás lakk volt, amióta olvastam róla néhány német blogon, de úgy jártam vele, mint a többi metál finisű lakkommal: teljes körmömre, önmagában felkenve nem tetszik. Semmi baj, mert nyomdalakként viszont tökéletesen működik és szuperül mutat a visszafogottabb lakkok fölött (sötéten még nem próbáltam). 






Minden körmömbe belecsempészek valamit, amit mostanában hanyagolok: ez ezúttal a vizes körömmatrica. Ahogy teret nyert az alkotásaimban a körömnyomda, úgy hanyagoltam el a vizes matricáimat. Még szerencse, hogy nem romlanak meg, mert sok mintát felhalmoztam, nem lenne szerencsés elpocsékolni őket. Néha viszont nagyon jól jönnek ezek a színesebb minták, ahogy fent is látszik, akár egy kis nyomdaminta fölé. 







Ilyen lett tehát az én Shabby Chic manikűröm. 

A többiek alkotásait láttátok már?









LFP - Inspired by fashion

$
0
0


Kis késéssel hozom az aktuális Lakkozz! Fotózz! Posztolj! bejegyzésem is. A mai témánkat Andi választotta. 
Eleinte más jellegű manikűrben gondolkodtam, kutatgattam a 2016-os divattrendek között, azonban végül meggondoltam magam és olyan mintát választottam, ami nemcsak 2016-ban trendi, hanem nagyon régóta....











Remélem nem unjátok még, de a különböző állatmintákat nagyon szeretem, ráadásul ezzel nem vagyok egyedül, hiszen évek (vagy talán évtizedek) óta nem megy ki a divatból.
Hogy legyen némi változatosság, ezúttal azonban nem az igen kedvelt leopárd mintát választottam, hanem inkább egy csíkos tigriscsíkminta-szerűséget. 





Ezt a mintát télen és nyáron is szeretem: télen elsősorban feketével párosítom, nyáron pedig fehérrel.






Alaplakként egy nude holo lakkot használtam, amire dupla nyomdázás került: először feketével, majd egy metálos-bronz színű lakkal, amit önmagában nem szeretek, mert gyengén fed, feketére nyomdázva viszont nagyon szép eredményt ad. 









A használt lakkok és lemez:
Eveline Total action 8 in 1 körömerősítő (alaplakként)
Rival de Loop Hollywood Fever körömlakk 03 Walk of Fame
Lora Quick dry körömlakk Fekete (nyomdalakk)
Look by Bipa körömlakk Nr 10 Bronze changer (nyomdalakk)
Infinity Nails Nr 12
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk



Nektek mi a kedvenc mintátok?


Nézzetek be a többiekhez is, érdemes!







Elfogyasztottam áprilisban

$
0
0



Kicsit megkéstem ezzel a szokásosan hóvégi bejegyzéssel, de mivel nem akarom sokáig őrizgetni a kiürült flakonokat, inkább gyorsan elkészítettem a bejegyzést, hogy kidobhassam őket :)
Egyre több az olyan termék, amelyek rendszeresen visszatérnek, mivel kedvencekké váltak, ám mindezek mellett még akadnak félrenyúlások is. 
Lássuk miket használtam el áprilisban!










Arcápolás


Naturland gyógyszertári mosdókenőcs

Nem hiszem, hogy különösebb magyarázatra szorul: az arcápolási rutinom legrégebbi tagja, szuperjó arctisztító krém, ami jól tisztít viszont nem szárít. Már nem is emlékszem hány éve vásároltam, eszem ágában sincs lecserélni, folyamatosan újravásárolom. 

Garnier nedves arctisztító kendő

Kíváncsiságból emeltem le ezt a polcról a szokásos Balea helyett. Elhasználtam, de nem lett a kedvencem: nem elég nedves és nem is elég puha nekem, így egy próba után visszatérek a kedvencemhez. 

Tindigo Siker szérum

Tesztelésre kaptam ezt az első üveget Ilditől, és nagy kedvencemmé vált! Évek óta használok már C vitaminos szérumot, de ennyire jó összetétellel ilyen kíméletes szert még nem használtam. 
Nagyon jót tesz a bőrömnek, megéreztem a hiányát, amikor néhány nap kimaradt. Most viszont már minden rendben, használom az utánpótlást. 

Mizon Ultra Suboon Cream hidratáló

A kedvenc Balea hidratálóm elfogytával először a Bioderma háza táján keresgéltem, ám azt túl drágának találtam, így jutottam el ehhez. Ez már a második elhasznált flakon ebből a termékből, eddig bizonytalankodtam, hogy jó-e ez nekem, vagy sem. De rá kellett jönnöm, hogy az én bőrömnek ennél azért több hidratálásra és kevesebb szilikonra van szüksége. Csak több rétegben volt számomra elég és a szilikonos állaga is zavart egy kissé, így másik alternatíva után néztem (Benton Snail Bee lotion). 

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30 fényvédő

Esküszöm, én nagyon próbálok keresni helyette egy olcsóbb alternatívát, de mivel ehhez kompromisszumot kellene kötnöm, amire viszont nem vagyok hajlandó, maradok ennél. 
Tisztán fizikai fényvédő, nem túl nehéz, gyorsan beszívódik a bőrömbe. Emellett színezett, ami számomra nagyon fontos, mert nem szeretem a fehér színű termékeket (nagyon furán hatnak a rózsaszín bőrömön). 
Állandó tagja a rutinomnak, ha érzem, hogy fogyóban van, már rendelem is az utánpótlást (most is így tettem, már használom is az újat). 

Neogence HA hialuronsavas hidratáló maszk

Ajándékba kaptam egy darabot ebből a maszkból, és mivel nem bírok sokáig a fenekemen ülni, csak most használtam el. Próbáltam már más hyaluronsavas terméket is, de valamiért az én bőröm - annak ellenére, hogy vízhiányos -, nem úgy reagál erre az összetevőre, ahogy "illene". 
Jól hidratált ez a maszk, nagyon jót tett ez az ápoló hatás a bőrömnek, de a hatása számomra csupán reggelig tartott. A reggeli arctisztítás után már ugyanúgy szükségem volt a hidratálókrémre, mint előző nap. Szóval jó-jó, de én nem érzem olyan kiemelkedően jónak ezt a maszkot, ahogy azt más blogokon olvastam. 

Benton Snail Bee High Content Steam Cream minta

Egyre nagyobb a bizalmam a Benton termékek iránt. Korábban próbáltam a lotion állagú hidratálót is, majd ezt a nehezebb krémet is. Ez nappalra, ha rövid idő elteltével sminkelni is szeretnék, nekem bizony sok, így számomra is inkább éjszakai krémként funkcionálhat. Abból viszont most van bőven, így egyelőre nem szándékozom megvásárolni a teljes kiszerelést, de e minták hatására a lotiont megrendeltem. 

NeoStrata Bionic Lotion 15 PHA minta

Már régóta birizgálja a csőröm a PHA hámlasztó, már jónéhány mintát elhasználtam. Kezdem hinni, hogy ez a termék igazán nekem való, az AHA hatásához hasonlóan puha bőrt eredményez mindenféle irritáció nélkül. 
Még van egy mintám, de egészen biztos vagyok abban, hogy ezt a terméket előbb-utóbb meg fogom vásárolni nagy kiszerelésben is. 





Hajápolás


Balea Glossy Blond sampon

Nincsenek nagy igényeim samponok tekintetében, a Balea saját márkás termékei általában beváltak. A szőke hajra készült termékeket kifejezetten szeretem, bízom benne, hogy még szebb, még fénylőbb lesz tőlük a hajam. Ez a termék is szerelem, így újra fogom vásárolni. 

Isana regeneráló hajbalzsam

Általában balzsamból is Baleásat vásárolok, de a legutóbb épp a Rossmannban jutott eszembe, hogy hamarosan elfogy a balzsamom (és kicsit mérges is voltam a DM-re, hogy megszüntette a hó eleji 10%-os kedvezményét...), így ebből vásároltam egyet.
Nos, cseppet sem fontos szempont, de az illata nem tetszik... A hatásától sem voltam különösebben elájulva egészen addig, amíg az utolsó adagot a szokásos reggeli pár percnél hosszabb ideig hagytam a hajamon. Amikor ugyanis csak néhány percet volt a hajamon, akkor olyan átlagosnak tűnt, amikor viszont tovább, akkor szuperpuha hajat kaptam. Így elbizonytalanodtam a sorsát illetően, lehet, hogy vásárolok még belőle. 

Isana száraz sampon

Ezzel a termékkel is találkozhattok minden alkalommal ezekben a bejegyzésekben: a kedvenc száraz samponom, nekem nagyon bevált, mivel igazán jót tesz a hajammal. A hajtöveim sajnos igen gyorsan zsírosodnak, amit kénytelen vagyok orvosolni, mert az én hajhosszam mellett a mindennapos hajmosás nem opció, viszont zsíros hajjal sem lépek ki az utcára. Ez segít a problémám megoldásában, így folyamatosan újra is vásárolom. 

Avon Planet Spa török termál olaj

Talán meglepő, hogy ez a termék a hajápolók között szerepel, de én erre a célra használtam el. Többször is említettem már a blogon, hogy hajmosás előtti este olajat kenek a hajvégeimre, ami sokat segít a száraz hajvégeim karbantartásában. Ezt az olajat is e célból használtam el, ráadásul a finom illat még a hajmosás után is  érezhető volt, ami plusz pont!
Sajnos már nem kapható, pedig ha az lenne, biztosan újravásárolnám!

Avon Advance Techniques hajvégápoló szérum

Azt hiszem ezt a terméket a bevezetése óta használom. Bár nem festetem és nem vasalom a hajam, a hajvégeim mégis szárazak. Ugyan az éjszakai olajpakolás sokat segít, de a hajmosás után is jól jön egy kis extra ápolás. Mivel a hajam igen vékony szálú, nehezen viseli a nehéz olajokat, ebből 2 pumpányit viszont maradéktalanul magába szív. Tudom, van benne némi szilikon is, de mivel csak a hajvégekre kenem, így nem zavar.
Amikor akciós, akkor mindig betárazok belőle, így gyakorlatilag sosem fogy el nálam :)





Testápolás


Babydream Extra Sensitive Waschlotion

A kedvenc tusfürdőm! A bőröm érdekében kíméletes és illatmentes babatusfürdőt használok, amit ő meghálál, mert cseppet sem olyan száraz már, mint régen volt. Ez a termék jól tisztít és nem szárít, viszont kíméletes tusfürdőhöz képest jól habzik, ami fontos élmény a napi tisztálkodás közben :)
Szeretem, folyamatosan újravásárolom!

Avon Care Intensive Relief kézkrém

Az előző ilyen bejegyzésben nem szerepelt egyetlen kézkrém sem, ami engem is meglepett, de ennek oka csupán annyi volt, hogy áprilisban ürült ki két flakon is. 
Ez a kézkrém egy nehezebb, sűrűbb termék, amit eleinte nem szerettem, de ez már a második (vagy harmadik?) flakon, amit elhasználok és elmondhatom, hogy megszerettem! Akkor használom, amikor van időm megvárni, hogy beszívódjon ez a sűrű krém és örülök, hogy őt választottam, mert nagyon jól hidratálja a bőröm. 
Az egyik kedvenc Avon kézkrémem, ezt is folyamatosan újravásárolom. 

Avon Care glicerines kézkrém

Az egyik legrégebb óta használt Avon termékem! Azóta rendelem, hogy 18 évesen elkezdtem Avonozni és az bizony nem mostanában volt :D
Általában karácsonykor kiadnak ünnepi csomagolásút belőle, tavasszal pedig cuki kis virágosat, de a belbecs általában változatlan marad. Gyorsan beszívódik és jól hidratál, nem túl nehéz, ami munka közben számomra fontos, főleg, hogy mivel minden kézmosás után krémeznem kell a kezem. 

Rexona Maximum Protection dezodor

Ez a kedvenc dezodorom, amióta kipróbáltam, még akkor is, ha néha ijesztően hatékony. Teljesen megszünteti sz izzadást ugyanis, így mostanában nem használom minden nap, hétvégenként pihenőt tartok. Munkában, de főleg a nyári melegben viszont csak ezzel érzem magam biztonságban, így ezt is mindig újravásárolom. 






Smink, körömlakk


Avon Light and Luminous highlighter

Nem fogyott el teljesen, de már nagyon régi és azokat a színeket, melyeket szerettem, már rég elhasználtam belőle, így ideje megválni tőle. Sokszor még most is szeretek visszafogott highlightert szemhéjpúderként használni: a szemhéjra, majd egy bőrszínű porral eldolgozni a széleket, kicsit árnyékolni egy világosabb színnel. Ezt a 4es színkombinációt nagyon szerettem régen, sajnos már nagyon régen kivonták a forgalomból, pedig ha kapható lenne, biztosan vásárolnék még belőle. 

Maybelline Lash Sensational szempillaspirál

Az októberi Glamour napok során szereztem be, mivel nagyon kíváncsi voltam, vajon miért a nagy hype körülötte. Az első alkalommal kissé csalódott voltam, mivel igen hígnak éreztem. Néhány hét állás után viszont száradt/sűrűsödött kicsit és tökéletes állagúvá vált. Nagyon szépen formálta a szempilláim, hosszított, sűrűbbé tett viszont nem ragasztotta össze a pillákat.
Abszolút elégedett voltam vele, így már be is szereztem belőle egy újabb példányt.

Catrice mattító lapok

Én magam is meglepődöm, de  az utóbbi időkben a T zónám nap közben kicsit fényleni szokott. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy változik a bőröm, vagy csupán a szilikonos arckrémnek köszönhető (nos, ez nemsokára kiderül...), de a sok púder szóba sem jöhet, hiszen az csak szárítaná a bőröm, így maradnak a mattító lapok, amelyek felszívják az olajat (vagy mittudoménmit) a bőrömről és újra normál "fénye" lesz.
A drogériás márkák lapjai nekem tökéletesen megfelelnek, ezekből alkalmanként egy bőven elég a művelet elvégzésére. Azt hiszem ez a termék kifutó volt, így nem tudom újravásárolni (ám számomra az Essence hasonló terméke is tökéletes).

Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk

Az all-time-favourit fedőlakkom: valóban gyorsan szárít, szép fényt ad és nem maszatolja el a nyomdamintát. Mindig tartok belőle itthon egy tartalékot, mivel nem lehet pontosan tudni mikor fogy el. Az állaga kicsit változik a felbontás után néhány héttel (nekem kb egy hónapig tart ki egy üveg), de a sűrűsödésen néhány csepp hígító segít.
Szuper cucc, nagyon szeretem!

Avon Speeddry+körömlakk Street beige

Ezt a bézs színű lakkot elsősorban nail art alapként használtam: arra szuper, önmagában kicsit unalmas számomra. A színét nagyon szerettem, ráadásul valóban gyorsan száradt.
Szerettem, de van hasonló lakkom, így valószínűleg nem vásárolom újra (bár azt hiszem, már nem is kapható ez az árnyalat). 

 Lora Quick dry körömlakk Fekete

Amennyire haragudtam régen a Lora lakkokra (egyszer teljesen elszínezték a géllakkomat, miután beivódott a szín az anyagba), annyira szeretem ezt a kis olcsó csodát! Ennyi pénzért hihetetlen jó minőségű fekete nyomdalakkot kapunk, ami ebben az árkategóriában verhetetlen.
Bár az ennél 5-ször drágább termékeket nem próbáltam, de pl az Essence és a Moyra fekete nyomdalakkjait abszolút veri.
Szerintem kihagyhatatlan, mindenképp újravásárolom!

Essence és S-he körömlakkjavító toll

Nem vagyok túl ügyes, így mindig szükségem van egy ilyen leleményes eszközre is, hogy a körömágyamról letakaríthassam a félrement vagy félrenyomdázott körömlakkot.
Az Essence terméke szerintem jobb minőségű, ám ennek is viszonylag hamar kicsorbul az éle. A S-he terméke is ilyen, ám azé mintha még gyorsabban csorbulna. Ráadásul legnagyobb bánatomra csak itthon vettem észre, hogy hiányzott két pótfej is az utánpótlásból, így sajnos igen hamar "elfogyott" ez is (szomorú, hogy még erre is figyelni kell az üzletben...)
Bár jobb lenne ha tartósabbak lennének ezek a termékek, de ennek ellenére mindig újra fogom vásárolni őket (attól függően választok, hogy épp melyik olcsóbb). 

Avon Nail Experts körömlakkszárító spray

A fenti gyorsszárító lakk mellett nem feltétlenül indokolt még egy ilyen spray alkalmazása is, de valamiért rászoktam és már nem akarok lemondani róla. Bízom benne, hogy ez még jobban felgyorsítja a folyamatot, ráadásul a körömágyam is ápolja.
Egy ilyen flakon nagyon sokáig kitart: átöntöm egy pipettás üvegcsébe (Essence hasonló célú terméke) és csepegtetem a körmeimre. Ezt is folyamatosan újravásárolom, főleg amikor akciós :)

Isana mandulás körömlakklemosó

Ebben sincs semmi meglepő: a sok lakkozás hatására havonta egy flakon elfogy ebből is. Ez az abszolút kedvencem: van benne egy kevés aceton is, így roppant hatékony, a mandulának köszönhetően nem is túl büdös. A körömnek talán nem ez a legtökéletesebb, ezért figyelek arra, hogy sokat olajozzam a körmeimet.
Általában ezt is kettesével vásárolom, így sosem fogyok ki belőle :)



Ti mit használtatok el az utóbbi időben? Vannak közös kedvenceink?

Önbarnító kisokos

$
0
0


Nos, igen, ismét volt némi szünet. Nem akarok sokat magyarázkodni, előfordul, hogy kell egy kis off-lét, amikor ilyen-olyan okokból nem blogol az ember. De amikor ismét elfog az érzés, hogy erről, vagy arról írni szeretnék, megosztani Veletek néhány új dolgot (vagy jelen esetben olyat, amit már tavaly óta terveztem), akkor megjelenek ismét :)
Nem ígérek semmit, hisz nem mindig sikerül úgy és annyit blogolnom, amennyit szeretnék, ám remélhetőleg az elmúlt egy hónaphoz képest rendszeresebb bejegyzésekkel érkezem :)

Az állandó olvasóim számára egy cseppet sem újdonság a barnaság iránti vonzalmam. Mindig is szerettem barna bőrű lenni, ám sajnos korábban ezt sokkal kártékonyabb módszerekkel értem el. Ma már nagyon odafigyelek a bőrömre, a bőrápolásra és nagyon kíméletesen bánok vele, így a napozás, szolárium szóba sem jöhet. A fehér (vagy inkább malacrózsaszín) bőrömet viszont még mindig nem tudtam annyira elfogadni, hogy szívesen mutogassam rövid szoknyákban, így tavasz végétől őszig nagy fogyasztója vagyok a különböző önbarnítóknak.
Bár a napozásnak még mindig igen nagy kultusza van és sajnos sokan nem tudják, mi is az az önbarnító, egyre nő azok tábora, akik a lehető legbiztonságosabb módon szeretnének barna bőrt. Ez a bejegyzés most nekik készült! Bár írtam már tavaly is az önbarnítókról, az önbarnításról, egyrészt a tapasztalataim, a véleményem folyamatosan változhat, így nem árt egy kis ismétlés, esetleg ismeretbővítés.






A napmentes barnulás az egyetlen biztonságos barnulás

Ez sajnos ma már kétségen felül áll: az egyetlen biztonságos módja a barnulásnak, a bronzos barna bőr elérésének az önbarnítás. Az UV sugarak károsítják a bőrt és rákot okoznak. Sajnos azonban mindenki, aki próbált már önbarnítót pontosan tudja, hogy az egységesen barna, bronzistennő kinézetet elérni sajnos nem is olyan egyszerű! Sőt, valójában kifejezetten trükkösnek tűnhet, főleg egy kezdő számára. Ha nem tudod hogy kell helyesen felvinni az önbarnítót, bizony foltos, csíkos, esetleg narancs színű bőrrel ébredhetsz másnap.


Amit tudnod kell az önbarnítókról, mielőtt belekezdesz

Majdnem minden önbarnító, függetlenül az árkategóriától ugyanannak az összetevőnek köszönhető barnító képességét, ami nem más, mint a dihydroxyacetone, rövidebb és ismertebb nevén DHA. Néhány termék magasabb koncentrációban tartalmazza ezt az összetevőt, mint mások; minél nagyobb egy termék DHA tartalma, annál sötétebb bőrt eredményez a használata. 
Néhány újabb önbarnító termék a DHA-t egy erythrulose nevű összetevővel kombinálja. Hasonlóképp működik, mint a DHA, ám kicsit hosszabb idő alatt fejti ki hatását, viszont a hatása jóval tovább is tart. Egyedi kémiánk befolyásolja, hogy milyen lesz egy-egy önbarnító termék hatása rajtunk. Ez azt jelenti, hogy ami egy másik emberen nagyon szép, természetes hatást eredményez, az nem biztos, hogy rajtunk is ugyanolyan szép lesz.
Óvatosan, odafigyelve és türelmesen kell belevágnunk az önbarnításba. Amennyiben tetőtől talpig történő barnítást tervezünk, az önbarnítás folyamata fél órát vagy akár még többet is igénybe vehet, és ezen felül is várnunk kell néhány órát, mire az eredményét láthatjuk.
Az AHA-t, BHA-t, retinolt tartalmazó arcápoló-bőrápoló termékek, bőrradírok befolyásolhatják az önbarnító működését bőrünkön vagy akár meg is akadályozhatják a bőr elszíneződését azzal, hogy lehámlasztják a bőr felső rétegét.


Ahogy én barnulok

Ahogy sok más dolognál, itt is fontos tanács, hogy legyünk türelmesek, ne akarjunk az első felvitel után „bronzistennők” lenni, tartsuk be itt is a fokozatosság elvét! Inkább kenjünk egy vékony réteget a bőrünkre, majd miután meggyőződtünk az eredményről, kenjünk egy újabb réteget fel (pl másnap), mint hogy túl sötét és csíkos eredményt kapjunk egy alkalom után.
Ha óvatlanok vagyunk, könnyen lehet foltos az eredmény, ezért én először is finoman eltávolítom a bőrömről az elhalt hámsejteket: az arcomra kémiai hámlasztót kenek, a testemen pedig egy frottírtörölközővel finoman átdörzsölöm a bőrt. Ezután hidratálom a bőröm, figyelve arra, hogy a szárazabb területek (könyök illetve térd bőre) kicsit több hidratálást kapjanak, ezzel megakadályozva, hogy ezeken a részeken a bőröm a kelleténél jobban szívja magába az önbarnítót (megelőzve ezzel a „koszos” könyök és térd hatást).
Az önbarnító felviteléhez én mindig vékony gumikesztyűt húzok, mivel számomra nem elég az önbarnítás utáni kézmosás. Így van időm szépen eldolgozni a krémet a bőrömön, nem kell attól tartanom, hogy sárga lesz a tenyerem. Kaphatóak önbarnító kesztyűk is, amelyek szintén jó szolgálatot tehetnek az önbarnító termék egyenletes eloszlatásában, de nekem szükségem van a kesztyűre is, így mára már inkább csak az maradt.
A felvitel után érdemes egy darabig fedetlenül hagyni az érintett területeket, hogy ne a ruhánk szívják magunkba az önbarnítót a bőrünk helyett.

Mivel az önbarnítás egy kémiai folyamat, amely során a bőrünk felső rétege beszíneződik, érdemes kíméletesen bánni a bőrünkkel. Egy-egy hosszan tartó áztatás illetve erős dörzsölés ugyanis könnyedén megfoszthat minket barnaságunktól (sajnos velem megtörtént...)
Tehát nem érdemes hosszan áztatni magunkat a kádban (strandon, fürdőben) önbarnítás után, illetve a törölközővel is óvatosan itassuk le bőrünkről a vizet.
Fontos a bőrünk hidratálására is odafigyelni, úgy vettem észre, hogy ha nem sajnálom a köztes időben a bőrömtől a testápolót, akkor tartósabb lesz a barnaság és nem is kopik foltosan. 

Az így szerzett barnaság azonban nem véd a káros UV sugaraktól, így az "önbarnított" bőrünket is ajánlott fokozottan védeni a napsugaraktól és fényvédőt használni mielőtt napra megyünk! 


Hazudnék, ha azt állítanám, hogy az önbarnítás nem macerás. De, igenis az! Vannak ennél sokkal egyszerűbb és gyorsabb módjai is bőrünk barnításának. Ám olyan, amellyel kíméletesek vagyunk a bőrünkhöz, nem annak öregedését (károsodását) idézzük elő és a bőrrákot kockáztatjuk, olyanról sajnos nem tudok. 


Nemsokára jövök az általam használt legjobb önbarnító termékekkel!

Kedvenc illatmentes önbarnítóim

$
0
0


A tegnapi bejegyzésemben már írtam arról, hogy én hogyan használom az önbarnító termékeket, mit teszek annak érdekében, hogy szép barna bőröm legyen. Ahogy akkor is ígértem, jöjjenek most azok a termékek, amelyeket használok. Tavaly írtam már a testre használt SunDance önbarnító testápolójáról– ebben van némi illatanyag, ami miatt én arcra nem használom, csupán testre (a többi illatmentes termék mellett heti 2 alkalom nekem belefér).
Ezúttal azonban az általam próbált és szeretett illatmentes önbarnítókat szeretném Nektek bemutatni.










Paula's Choice Sun 365 önbarnító hab


Nem titok, nagyon szeretem a Paula’s Choice márkát: jó minőségű, kíméletes és hatékony termékeiben még sosem kellett csalódnom. Ezt a habot tavalyelőtt használtam először és a könnyű használhatósága miatt egyből megszerettem! INCI-jében mindkét önbarnító összetevő, a DHA és az erythrulose is szerepel, aminek köszönhetően valóban hosszan tartó a barnító hatása.




A karamellel színezett habnak köszönhetően láthatjuk, hova vittünk már fel belőle, így segíti az egyenletes eloszlatást. Az állaga miatt ezt a terméket nekem kényelmesebb egy szivaccsal felvinni és eloszlatni (amit természetesen rendszeresen tisztítok, illetve cserélek).
Krémes habja cseppet sem szárítja a bőrt, ám hidratálásra ez nem elég, így én mindig használok mellé arckrémet is. A bőröm egy rétegben is szépen bebarnítja, szép barna színt eredményezve, nem lesz a bőröm cseppet sem sárgás (az igazán mély barna színhez azonban inkább két réteg kell). A szokásos önbarnító „szagot” sajnos ezzel sem tudom megúszni, reggelente olyan érzésem van, mintha gumit égettek volna a bőrömön, ám ez a reggeli arctisztítás után egyből eltűnik így számomra cseppet sem zavaró (este szoktam felvinni).
Szuper termék, egyetlen hátránya az ára (6.990 ft), ami miatt csupán az arcomra használom, így viszont nagyon sokáig elég, hiszen a flakon 150 ml-es.





Paula's Choice Sun 365 önbarnító koncentrátum


A fentiek után gondolom cseppet sem meglepő, hogy a második kedvenc arcra használt önbarnító termékem is a Paula’s Choice márkától került ki. Ez a termék tavaly jelent meg a márka kínálatában és amint megkaptam, a kedvencem lett! Más márkánál nem láttam még ilyen önbarnító terméket, ez a megoldás szuper, innovatív ötlet: a kedvenc arcápolónkba keverhetünk belőle egy cseppet, önbarnító krémmé változtatva ezzel a hidratálókrémünket. Így nem kell lemondanunk a mindennapok során használt és bevált arcápolónkról.
Ahogy az előző bejegyzésben is írtam, úgy használom, hogy egy vékony gumikesztyűt húzok a kezemre, majd a tenyeremben összekeverem az arcápolómmal (Paula’s Choice Skin recovery hidratáló maszk), majd finoman beledolgozom a bőrömbe. Ennek köszönhetően nem fogja meg a tenyerem és van időm szépen összedolgozni a kétféle állagú terméket.






Összetevők tekintetében ugyanaz mondható el róla, mint a habról: DHA-t és erythrulose-t is tartalmaz és a márkához híven semmilyen káros összetevő nincs benne. Amit még szeretek benne, hogy a használata után nem érzem a szokásos önbarnító szagot.
Az ára borsosnak tűnhet, hiszen 7.990 Ft-ba kerül a 15 ml-nyi anyag, de mivel egy alkalommal egy csepp elég belőle, így valóban nem kell sok (nyáron szoktam csupán barnítani az arcom, nekem egy szezonra elég egy flakon belőle). 





Happy Skin Brilliant Bronz önbarnító krém



Ezt a terméket Gigitől kaptam kipróbálásra, így kevesebb tapasztalatom van vele, mint a fentiekkel. Eredetileg testre készült termék, ám az összetevőinek köszönhetően bátran kenem arcra is, ugyanis nem a címke, hanem az INCI határozza meg számomra, hogy mit hova kenek fel.
A márka számomra ismeretlen, így sajnos nem is tudom pontosan, hol lehet megvásárolni (Rossmanban, DM-ben nem látom, talán Müllerben kapható, de eddig még ott sem találtam meg). 
A fehér színű krém cseppet sem zsíros, könnyen a bőrbe dolgozható. Az én bőröm nagyon gyorsan magába szívja, ám lehet, hogy zsírosabb bőrre ez az állag már túl sok lenne. 



Az összetevőit tekintve ez is teljesen rendben van: DHA-t és erythrulose-t is tartalmaz, emellett számos emollient összetevőt is, amelyeknek köszönhetően érezhetően tartalmas, tápláló krémről van szó. 
Szárazabb arcbőrre tehát ez a termék is tökéletes lehet, ám zsíros/kombinált bőrre nem ajánlanám (testre viszont valószínűleg bárkinek jó lehet).
A honlapjuk szerint a 100 ml-es testre készült önbarnító ára 5.490 Ft. 



A három közül az én abszolút favoritom a Paula's Choice önbarnító koncentrátum, azt fogom idén is használni.


Használtok önbarnítót? Mi a kedvenc önbarnító terméketek? 

Májusi manikűrök

$
0
0


A hosszú kihagyás azt is jelenti, hogy sok manikűrt nem mutattam meg Nektek...
Sajnos sok tekintetben "tartozásaim" vannak, jövök még néhány LFP bejegyzéssel is, de most előbb szeretném megmutatni ezeket a manikűröket, amelyeket májusban készítettem, lefotóztam, de még nem láttátok. Készüljetek, ez egy "picture heavy" bejegyzés lesz, de eredeti terveimmel ellentétben nem akarom kettébontani, mivel más dolgokról is szeretnék írni. 









Ez a manikűr egy inspirációs manikűr, az Instagramon láttam egy szép száraz ecsetes manikűrt, aminek hatására ezt alkottam. Fehér alapra négy színnel "maszatoltam" majd fehérrel nyomdáztam rá. Sajnos a körömlakkokra nem emlékszem már (nagy részük Moyra volt), az ehhez használt lemez a BornPrettyStore BPL-029-es lemeze volt. 









Az előző manikűrt 4 napig hordtam, majd annyira nem tudtam betelni vele, hogy néhány nappal később elkészítettem ismét, ezúttal sárgás-barnás színkombinációban: 














Az az érzésem, hogy a negative space manikűröket egy időhiányban szenvedő körömnyomda-kedvelő "találta fel". Legalábbis én akkor szoktam alkalmazni, amikor nincs túl sok időm, ám szeretnék valami "látványosat" a körmeimre. A következő manikűrnél is ez történt: kevés időm volt alkotni, így 2 réteg körömerősítőre már nyomdáztam is egyből a Moyra új, halványlila nyomdázólakkjával. A minta a kedvenc csipkés lemezemről származik, a BPL-020-as BornPrettyStore lemezről. 









Az Avonos körömlakkos versenyre készítettem a következő két manikűrt. Az első középpontjában az új Gel Finish Coral Shimmer áll, a mintás körmök ismerősek lehetnének. Ezúttal Avon lakkokat használtam ehhez a technikához (Iceberg White, Limoncello, Coral Shimmer), lemez ismét a BPL-029 volt (a kedvenc BPS lemezem!).







Szintén az Avonos körmös megmozdulásra készült, viszonylag egyszerű manikűr. Amiért megmutatom az az, hogy mostanában szeretem így elhelyezni a csipkés motívumot: a körmeim hegyére kerül a minta, így az alapszín is nagyon jól látszik (szuperül mutat arany-fekete, rózsaszín-fehér kombinációban is). 








Még mindig Avonos lakk a középpontban, az új Gel Finish Shimmer Nude körömlakk az alap. Erre a Moyra világos zöld nyomdalakkjával leveleket majd citromsárga Mundo de Unas lakkal virágokat nyomdáztam.











Nekem abszolút az első manikűr a kedvencem, Nektek melyik tetszik a legjobban?

Hogyan növesztettem erős körmöket?

$
0
0


Már egy ideje tervezem, hogy írok arról, hogy sikerült lenöveszteni (egymás után kétszer is) a géllakkot a körmeimről. Meglepő, de még mindig a blog legolvasottabb bejegyzése ez az írásom, melyben arról írtam, hogy hogyan készítem el otthon a géllakkos körmeimet. Évekig viseltem színtelen géllakkot a körmeimen, majd egyszer csak meguntam és eldöntöttem, hogy szeretnék szép egészséges és hosszú saját körmöket.


meztelen körmök





A lenövesztés nem ment egyszerűen: az első próbálkozásom sikertelen volt, bár utólag nem vagyok benne biztos magam sem, hogy miért. Valószínűleg leginkább türelemnek voltam híján: úgy éreztem, hogy hosszú hónapokig növesztgettem le a körmeim és csak nem akartak szépek lenni. Így néhány hónap szomorkodás után újra felkentem a géllakkot a körmeimre.
Majd jött egy újabb fordulat és az évek óta viselt kockaformát mandulaformára reszeltem tavaly nyáron, a következő töltés idején pedig elgondolkodtam. Láttam egy videót, amelyben épp arról volt szó, hogy a kockaforma egy nem túl stabil körömforma, a lekerekített körmök erősebbek. Így gyorsan változtattam a terven és töltés helyett ismét lenövesztésbe kezdtem. Így elmondhatom, hogy nagyon profi vagyok lenövesztésben: egymás után kétszer is lenövesztettem a géllakkot a körmeimről egy éven belül :)

Mivel az előző próbálkozáshoz képest ez volt a legnagyobb változás, szentül hiszem, hogy a formaváltás fontos szerepet játszott a sikerben: bár így is előfordult, hogy letörött egy-egy körmöm, amikor a körömlemez legvékonyabb része elérte a körömágy végét, de jóval kevesebbszer, mint a korábbi próbálkozásomnál.
Bár időközben kipróbáltam a koporsóformát is, visszaváltottam a mandula formákra, mostanában ehhez a formához húz a szívem, a hossza viszont jóval kurtább, mint egy-két éve (most így érzem természetesen szépnek).

A köröm szempontjából az egyik legkíméletesebb eltávolítása a géllakknak a lenövesztés: nem kerül felszínre a megreszelt, elvékonyodott felület, nem érik extra mechanikai behatások a körmöt, csak növekednie kell. Az átlátszó géllakkal ez könnyen megvalósítható, hiszen nem feltűnő a körmökön, bármilyen színnel rá lehet lakkozni. Maga a lenövesztés igen hosszadalmas folyamat, így nagyon fontos a türelem! A köröm viszonylag lassan nő (némelyik ujjunkon főleg), így nincs meg a lenövesztés egy-két hónap alatt, a folyamat elején viszont még sokáig szépek a körmeink, hiszen a köröm vége még erős a géllakktól, a töve pedig már a saját körmünk. Ezt a felemás időszakot érdemes kihasználnunk arra, hogy már ekkor erősítjük a körmünket: a saját köröm meghálálja, a géllakkot pedig nem zavarja a körömerősítő.





Körömerősítés témában sajnos nem tudok semmi újat mondani, más blogokon már sokat emlegetett módszereket alkalmaztam én is: a köröm olajozását és körömerősítő körömlakkot.
Mivel majdnem minden nap lakkozom a körmöm, kézenfekvő, hogy a lakkozás részeként alkalmazzak körömerősítőt. Így alaplakként használom az Eveline Total action 8 az 1-ben körömerősítőjét egy rétegben. Erre kerülnek a színes rétegek, amelyek a lenövesztés során két funkciót is ellátnak: egyrészt díszítik a körmöt és eltakarják a lenövő géllakkot, másrészt pedig plusz tartást adnak a körömnek, ami jól jön a vékonyabb körömlemez számára. Amíg nem nőtt le teljesen a körmöm, sokszor éreztem lakk nélkül jóval gyengébbnek a körmeimet, nem is igazán szerettem körömlakk nélkül mászkálni (ha épp nem volt színekhez kedvem, akkor két réteget kentem fel a körömerősítőből).






Amikor csak tudtam, beiktattam a másik körömerősítő praktikát: az olajozást is. Anno Elenitől (és DJKatytól) hallottam erről a módszerről, melynek keretében természetes olajokkal erősítjük a körömlemezt. Erre a célra lehet használni olívaolajat, vagy akár üzletben kapható körömerősítő olajokat is. Nyilván a literes flakonban kapható olívaolaj a legolcsóbb alternatíva, de aki szeretne kifejezetten e célra készült terméket vásárolni, kipróbálhatja az Aromax körömápoló olaj termékét is (amit én egy „baleset” következtében szinte teljesen kiborítottam az asztalra, így többször nem vásároltam meg).
Jelenleg egy olajat használok erre a célra, mégpedig az arcápolásra vásárolt jojobaolajat. Általában munka után, ha elvégeztem a házimunkát, lemosom a körömlakkot, felkenek némi olajat a körmömre és nekiállok tornázni/lépcsőzőgépezni, így viszonylag hosszabb ideig van a körmeimen az ápoló olaj anélkül, hogy zavarnának az olajos körmök/ujjak.
Nekem felvitelre az ecsetes megoldás nagyon bevált: egy ilyen körömlakkos-ecsetes üvegcsébe töltöm át az olajat, így az applikáció is gyorsan megoldható (mindig kap kicsit a körömágyam is, hogy ő is ápolt és szép legyen).






A lenövesztés idején rendszeresen (azóta pedig kissé rendszertelenül) használtam beszívódó körömerősítőket is: ezek olyan folyadékok, amelyek a körömre kenve beszívódnak a körömlemezbe és belülről erősítik azt. Ebből is két fajtát használtam: az Avon Strong Results valamint az Oriflame The One Nail Growth körömerősítőjét. Előbbi egy átlátszó folyadék, amelyet teljesen beszív a köröm, utóbbi egy átlátszó zselé apró gömböcskékkel, amit nem tud teljesen beszívni a körmöm, de a nagy része ennek is eltűnik.






Az utolsó „fegyverem” körömerősítésre szintén nem egy eddig ismeretlen újdonság, hanem egy igenis ismert körömerősítő módszer, mégpedig a japán manikűr. Bár már más márkáknál is lehet kapni, az enyém viszonylag régi, a P. Shine japán manikűrje. Ugyan régebben is használtam, akkor nem éreztem olyan hatékonynak, most viszont minden egyes használat után ismét beleszeretek. Bár igen ritkán élem a napjaimat pucér körmökkel, szerintem ez a körömerősítés mellett arra is tökéletes, hogy a natúr körmöket még szebbnek mutassa. Ebben a bejegyzésbenírtam róla részletesen.
Nyilván sokat segítenek a fenti körömerősítők is, de szerintem az i-re a pontot ennek az alkalmazása teszi fel. Jelenleg úgy csinálom, hogy havonta egyszer dolgozom be a körmeimbe a méhviaszt, kéthetente pedig a fényes körömfelszínt adó talkumot. Ez utóbbit lehetne akár heti gyakorisággal is, ha valaki többször viseli csupaszon a körmét. A körömerősítésért a méhviasz felel, míg a talkum csodaszép fényt ad a körmeinknek. Ha ezt használom, utána egy-két napig nem lakkozom a körmöm, hanem csodálom, mert tényleg nagyon szép utána az összhatás. Az erősítő hatásának köszönhetően pedig jóval vastagabbak és ennek köszönhetően ellenállóbbak is a körmeim. Ráadásul amitől tartottam, az sem következett be: nem pattog le róla gyorsabban a körömlakk (akár 3-4 napig is fent marad, már ha van türelmem ezt kivárni). Nálam ugyanis a gyenge körmökről gyorsabban lepattog, mint az erős körmökről.



Mindezek hatására jelenleg teljesen elégedett vagyok a körmeimmel: akár „pucéran” (körömlakk nélkül) is szívesen mutatkozok velük, mert szépek, egészségesek.



Nektek van valamilyen titkos praktikátok körömerősítésre?

Reggeli arcápolási rutinom

$
0
0


Elkezdtem ugyan az arcápolási rutinomban szereplő termékeket bemutatni, de néhány bejegyzés után kezdtem azt érezni, hogy túlságosan szétszabdalom a témát, ráadásul a szünet miatt is már túlságosan távol kerültek egymástól a bejegyzések. Így kissé tömörebb bejegyzésekben, de az egész arcápoló rutint kétfelé bontva mutatnám be Nektek, kezdésként a reggeli arcápolási rutinnal.
Az alapelvek: a bőröm normál-száraz, kis foltokban rosaceás, igen érzékeny bőröm van. Ennek megfelelően kíméletes, irritáló összetevőktől mentes rutint követek: kerülöm mind a természetes, mind a mesterséges illatanyagokat és a szárító alkoholt. A bőrérzékenység számomra azt jelenti, hogy kerülnöm kell az AHA hámlasztókat és a kémiai fényvédőket is az arcomon. Ezek miatt a lehetőségeim meglehetősen korlátozottak, alaposan meg kell válogatnom az arcápolóimat. A kíméletes arcápolók mellett a rétegezés híve is vagyok, így több, könnyedebb állagú terméket használok annak érdekében, hogy minél több hasznos összetevőt adhassak bőrömnek.






Lássuk, miket és milyen sorrendben használok jelenleg reggelente:




Arctisztító: víz majd Bioderma Sensibio H2O / Paese argánolajos micellás víz

Bár a micellás víz is elég lenne, de szükségem van a hideg vizes arcmosásra, hogy kiűzzem az álmot a szememből reggelente. Így először megmosakszom vízzel, majd áttörlöm a bőröm a jól bevált micellás vizek valamelyikével.
 



Tonik: Cosrx AHA/BHA tonik

A Cosrx márka termékeit nagyon megszerettem, így amikor be szerettem volna szerezni egy kedvezményes árú tonikot, akkor magától értetődő volt, hogy náluk keresem az igazit. Ilyen töménységben nem bántja a bőröm az AHA sem, így ezt a AHA és BHA tartalmú tonikot használom arra, hogy az arctisztítás után az ezt követő szérumok befogadásához megfelelő pH-ra „varázsoljam” a bőröm. A szórófejnek köszönhetően könnyel felvihető az arcra, nagyon gazdaságos a kiszerelése is.

 


Szérum: Tindigo Siker Anti aging C-vitaminos

Már évek óta használok C-vitaminos szérumot, sokfélét próbáltam már, de eddig ez a kedvencem, a második üveggel használom és hosszú távra tervezek vele :)
A tonik felvitele után kiballagok a konyhába (hűtőben kell tartani), pár cseppet a tenyerembe adagolok majd felviszem a bőrömre. A viszonylag magas (15%) C-vitamin tartalma ellenére nem csipkedi, nem bántja a bőröm, ráadásul tartalmaz még E-vitamint és ferulic savat is, valamint több nyugtató összetevőt (körömvirág, édesgyökér), ami az én pirosodásra hajlamos, érzékeny bőröm számára kifejezetten jól jön reggelente.

 


Esszencia: Cosrx Galactomyces 95 Whitening Power Essence

Régóta szerettem volna beiktatni a rutinomba egy esszenciát, ám sokáig nem igazán volt helye. Majd amikor nyáron észrevettem, hogy a bőröm nem kívánja a régen oly nagyon szeretett nehezebb krémeket, könnyedebb hidratálóra váltottam és máris „elfért” ez a hasznos termék is.
Az én koromban (harminc felett) az ember már gondol a bőröregedésre és arra, hogy mit tehet ellene, ilyenkor jön jól egy olyan termék, mint ez. Ebben ugyanis a második helyen a niacinamide áll egy ígéretes öregedés elleni hatóanyag, amely serkenti a kollagéntermelést, és egyben hatásos sejtkommunikáló (bőrünk sejtjeit helyes viselkedésre biztató) összetevő is. A bőröm hidratálásában pedig a névadó élesztőgombából, fermentálással előállított összetevő mellett a hyaluronsav egyik formája illetve a betain segít, ugyanis vizes, híg állaga ellenére érezhetően nagyon jól hidratál. Emellett ebben is vannak nyugtató, gyulladáscsökkentő összetevők (panthenol, allantoin), melyeknek köszönhetően a rutin végeztével már teljesen eltűnik bőrömre a szokásos reggeli pirosság.


 

Chica Y Chico Astazet 4.0

Eredetileg azért kezdtem el használni, mert segít a napfény okozta sötét foltok és a korral járó sötét bőrtónus enyhítésében, kezelésében. Mivel az E-vitaminnál sokkal erősebb antioxidánst tartalmaz, úgy éreztem, hogy ez is segíthet a bőröm „tökéletesítésében”.
Mivel a foltjaim a következetes rutinnak köszönhetően eltűntek, ma már inkább csak hidratáló funkciójában használom. Amennyiben időm engedi, önmagában használom: egy vékony réteget oszlatok el a bőrömön, ha kevesebb időm van a reggeli készülődésre, akkor a C vitaminos szérummal keverve (2in1) viszem fel a bőrömre.

 


Hidratálókrém: Benton Snail Bee High Content Lotion

Sokáig ódzkodtam az ilyen bizarr összetevőjű termékektől, de mivel sokáig hasztalanul kerestem a megfelelő, könnyed, de tápláló hidratálókrémet, beadtam a derekam és kipróbáltam.
Az összetevőlista első helyén a pettyes éticsigából nyert csiganyálka áll, mely a kutatások szerint serkenti a kollagén és elasztin rostok termelését, valamint képes javítani a bőr természetes vízfelvevő és -megtartó képességét, ezeken felül pedig valószínűsíthetően lokális sebgyógyító hatása is van.
A másik fő összetevő pedig a méhméreg, melynek fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. Ezen kívül bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.
Nos, igen, nekem is kellett némi idő, mire rászántam magam! Ám az ígéretek nagyon kecsegtetőek, és hát van az a kor, amikor már mindent bevetünk :D Ami még számomra fontos volt, az a számos gyulladáscsökkentő illetve hidratáló összetevő, ami színesíti az INCI-t.
Ami azonban a lényeg, hogy nagyon jól puhítja, feszessé és hidratálttá teszi a bőröm, ráadásul egy könnyed krémről van szó, amelyet akár több rétegben is a bőrömre kenhetek, teljesen beszívja azt. Ráadásul a 150 ml-es kiszerelés nagyon gazdaságos, szerintem abszolút megéri beruházni rá!

 



Fényvédő: Paula’s Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Több fényvédőt is kipróbáltam már, de mindig visszatértem ehhez, így ma már nem is kísérletezek. Az én bőröm számára ez a legjobb fényvédő, amivel eddig találkoztam! Tisztán fizikai, mivel a kémiait az arcbőröm sajnos nem bírja, színezett, mivel nem szeretem a bőrömön a fehér réteget (még ha mások azt mondják egy fényvédőre, hogy nem látszik a bőrön, én azt is látom magamon).
Mivel kombinált/zsíros bőrre készült, így abszolút nem nehéz, inkább egy könnyed, gyorsan beszívódó termékről van szó. Abszolút natúr színe van, ami csak a nagyon-nagyon fehér bőrűek számára lehet túl sötét, nekem tökéletes.
Az ára miatt sokszor próbáltam már olcsóbb alternatívát találni helyette, de sikertelenül: az olcsóbb fényvédőkkel olyan kompromisszumot kellett volna kötnöm, amire nem voltam hajlandó - rá kellett jönnöm, hogy az én arcomnak ez a tökéletes!
 
 
 
 
Nálatok hogy néz ki a reggeli arcápoló rutin? Van közös kedvencünk?

Manikűrvadász 26. forduló

$
0
0


Juhhéjj, itt a Manikűrvadász következő fordulója!
Ezt a fordulót ezúttal Thimmyke"rendezte", rá hárultak a háziasszonyi feladatok.








Páromul ezúttal egy igazán különleges blogot kaptam, amelyet szerintem egyetlen körömdíszítés iránt érdeklődő lánynak nem kell bemutatni. Ciiska gyönyörű-szépeket alkot, nagyon nehéz dolgom volt a manikűr kiválasztásánál, mivel szívem szerint minimum a fél blogot újraalkottam volna! 
Nagyon tetszettek a frissen felkerült nyárias manikűrjei is, de előre eldöntöttem, hogy olyan manit fogok választani Tőle, amelynél a körmöm formája hasonlít az én jelenlegi körömformámhoz. Mindig is nagyon tetszett ez a körömformája (is), nagyon szép, nőies - kicsit az ő hatására is reszeltem hasonlóra a körmeimet. 


A nagy vacillálás után végül ezt a manikűrt választottam: 





Az én "művem" pedig ilyen lett:





Nem vagyok vele teljesen elégedett, mivel a képeken is látszik, hogy a Moyra Ornaments lemeze nem volt igazán jó választás, messze nem tökéletes sajnos ez a lemez, illetve nincs túl jóban a fekete nyomdalakkommal sem. 
Valószínűleg a későbbiekben újraalkotom majd más lemezzel ezt a manikűrt, mert az ötlet nagyon tetszik! :)






Nézzetek be a többiekhez is!




Lakkozz! Fotózz! Posztolj! - Kis kedvencek

$
0
0



Többször is nekikezdtem ennek a bejegyzésnek, nem igazán tudtam, mivel is kezdhetném egy ilyen hosszú szünet után. Sajnálom, hogy így eltűntem, egyik napról a másikra, de történt egy nagyon szomorú esemény az életemben, hirtelen elvesztettem édesapámat, ami után sokáig nem volt kedvem sem a bloggal, sem a blog témájával foglalkozni. 
Egy ilyen esemény után az ember átértékeli az addigi életét, elgondolkodik, hogy mi az, amit máshogy kellene csinálnia. Sokat gondolkodtam a blog jövőjéről is, de nem tudtam elhatározásra jutni: a téma továbbra is érdekel, így semmiképp nem szeretnék felhagyni vele, de más dolgokra is időt kell szánnom. 
Sajnos több témát is ki kellett hagynom az LFP-ből, ám a legutóbbi témát több okból sem szerettem volna kihagyni: én választottam, így igazán közel áll a szívemhez. Aki ismer, talán nem is lepődik túlságosan, hogy az általam választott téma a kis kedvencek, melynek keretében cicás manikűrt készítettem. 









Aki régóta olvas, tudja, hogy két cicánk is van: Jäger és Brandy, az Instagramon gyakran láthattok róluk képeket. Jäger a nagyobb és idősebb macsek, egy fehér-vörös kandúr, akinek puha pocakját párnának is lehet használni, őt magát pedig súlyzóként :)  Brandy pedig a fiatalabb és jóval kisebb teknőctarka lány cicánk, aki egy nagyon félénk cicó, inkább csak velünk érzi jól magát, velünk viszont beszélgetni is nagyon szeret :)






Mivel rajzolni továbbra sem tudok, ismét a nyomdázáshoz folyamodtam: három körmömre sok-sok barna cicát nyomdáztam, a két középsőre pedig tappancsokat és fekete macskákat nyomdáztam.














A használt lakkok és lemezek:

Saját keverésű barna pelyhes lakk
Mundo de Unas nyomdalakk Chocolate
Lora Quick Dry Nail Polish: Fekete
China Glaze körömlakk Fairy Dust

BP-59
BM-424


No és ha már emlegettem őket, két kölyökkori kép a cicáinkról:







Nézzétek meg a többiek alkotásait is!





Viewing all 458 articles
Browse latest View live