Quantcast
Channel: PAncsi pipereasztala
Viewing all 458 articles
Browse latest View live

Géllakkozás, ahogy én csinálom – Update

$
0
0


A gél lakkozásról készült bejegyzésem a mai napig a blog legolvasottabb bejegyzése. Sok kérdés érkezett a bejegyzés alá illetve e-mailben is. Mivel néhány kérdés többször is elhangzott, ezért úgy döntöttem, hogy összegyűjtöm őket egy bejegyzésbe, illetve kiegészítem néhány új információval, ami úgy gondolom, hasznos lehet.



Tényleg nem reszelem le teljesen a gél lakkozást, mielőtt felviszem az új rétegeket?
Valóban! Mivel színtelen, illetve egy halvány rózsaszín réteget használok csupán, nem gond, ha nem távolítom el teljesen a régi gél lakkot a körmeimről. Ez nyilván csak a halvány színeknél kivitelezhető, hiszen egy piros gél lakkra hiába kenünk fel világos rózsaszínt lereszelés nélkül, az át fog ütni. Viszont a színtelen/halvány rózsaszín árnyalatoknál nem gond, ha marad egy kicsi a körmökön.
Többek között ezért is fontos a megfelelő előkészítés és az alapos munka: nálam a gél lakk nemcsak 2-3 hétig marad fent a körmökön, hanem amíg lenő, így fontos, hogy tökéletesen tapadjon a körömre az anyag. Nem lenne kivitelezhető a dolog, ha itt-ott felválna az anyag néhány hét után, illetve belevegősödne. A megfelelő előkészítésnek (és véleményem szerint a Master Bond-nak) köszönhetően azonban a majdnem 2 év alatt egyszer sem fordult elő, hogy fellevegősödött vagy felvált volna a gél lakk a körmeimen. 
Így gyakorlatilag „töltöm” csak a lenövéseket 1-1,5 havonta. „Töltés” előtt picit megreszelem a körmömön lévő gél lakk-rétegeket (a saját körmöm felszínéhez viszont nem érek reszelővel, csupán bufferrel/tömbreszelővel, nehogy elvékonyítsam a saját körmöt!), elvékonyítom a fent lévő rétegeket, de sosem reszelem vissza a saját körmömig (nincs rá szükség).


Mindenképp az általam használt termékeket kell választani?
Nem, természetesen egyáltalán nem. Én viszont nem tudok mást ajánlani, mert csak ezeket a termékeket használtam. Majd' két év után is elégedett vagyok a minőségükkel, így szívesen ajánlom őket. Ha más márkát szeretnétek használni, azt ajánlom, lehetőleg ismert körmös márkák termékeit vegyétek (Perfect, Diamond, Master Nails), azok biztosan jól működnek (semmiképp sem az olcsó bolthálózat műkörmös készletét...)
Sőt, otthoni célokra nem szükséges 4*9 Wattos UV lámpát sem beszereznünk! Nem egy kezdő műkörmös dolgozik egy egyszerű, egy égős UV lámpával, nekünk is bőven megteszi az otthoni gél lakkozáshoz. Én is csupán azért vettem nagyobb lámpát, mert olcsóbb volt ezt megrendelni külföldről, mint itthon beszerezni az egy égős változatot. Megjegyzem teljesen felesleges volt az időzítős lámpa, mert 2 perces időzítője van, de a gél lakkom egyes rétegeit 3 percig kell lámpázni, így egyáltalán nem használom az időzítőt. 


mai kép a lenőtt natúr géllakkról


Színtelen gél lakkot kenek fel és arra sima körömlakkot?
Jelenleg még színtelen gél lakkot valamint egy Milky Pink nevű halvány rózsaszín árnyalatot is használok, ez utóbbit azonban csak addig, amíg el nem fogy. Sajnos az eredetileg szép halvány rózsaszín gél lakk picit megsárgult: a körmömön nem feltűnő, inkább csak az üvegben látszik a változás. Nem rovom fel neki, hisz valószínűleg nem arra tervezték, hogy a felbontás után 2 évig használják. Viszont időközben rájöttem, hogy bőven elég az átlátszó gél lakk is, így ha elfogy a Milky Pink, nem fogom újravásárolni (kidobni viszont nem akarom).
A körmeimen így tehát egy majdnem átlátszó alapréteg van, amit akár önmagában is lehet viselni (ha épp nem volt időm lakkozni). Erre pedig gyakorlatilag bármilyen körömlakkot fel lehet kenni, mert az alapnak köszönhetően minden tartós rajta. Akár az olcsó drogériás körömlakkok is fent maradnak a körmeimen napokig.
Negatív élményem eddig csupán a sötét színű Lora lakkokkal volt: egy sötét lila szín egyszerűen beette magát a gél lakkozásba, olyannyira megfogta az anyagot, hogy majdnem teljesen le kellett reszelnem és újrakennem. Azóta ettől a márkától (és a nagyon olcsó, sötét kínai lakkoktól) távol tartom magam, de a körmeimen jelenleg még az amúgy botrányos tartóssággal bíró Essence lakkok is szupertartósak. 
Számomra a színtelen gél lakk és sima körömlakk kombinációja azért is ideális, mert egyesíti magában a gél lakkozás tartósságát a körömlakkozás szabadságával: a lakk nem pattog le a körmeimről, ha kedvem tartja naponta változtathatom a színét, de ha akarom, akár több napig (egy hétig) is sértetlen marad a manikűröm. 


Hogy lehet a legkíméletesebben eltávolítani a gél lakkot a körmökről?
Elvileg a gél lakkokat könnyedén el lehet távolítani egy oldószer segítségével, de mások véleményei alapján úgy tűnik, hogy inkább csak elvileg. Ráadásul én kicsit tartanék is ezektől az oldószerektől: a több réteg gél lakkot jó pár percig köttettük az UV lámpában – vajon mennyire kíméletes az a folyadék, ami mindezt 10 perc alatt leoldja? Ha ehhez a megoldáshoz folyamodunk, mindenképp számítanunk kell arra, hogy az oldószer nem tesz jót sem a körömnek, sem a körülötte lévő bőrnek.
A másik eltávolítási mód a lereszelés lenne, de azt sem ajánlanám szívesen. Még egy műkörmösnél is előfordul ritkán, hogy el- vagy túlzottan megreszel egy-egy körmöt, egy ebben a témában kevésbé járatos ember viszont még nagyon eséllyel reszelheti túl a körmöket, ami nagyon fájdalmas eredménnyel járhat (sajnos láttam már ilyet én magam is, amikor a hölgy otthon nekiugrott a műveletnek, mondván, hogy nem olyan bonyolult ez, majd hetekig szenvedett a fájó körmökkel).
Véleményem szerint a legkíméletesebb eltávolítása a gél lakknak a lenövesztés. Tegyünk/tetessünk fel egy természetes körömszínt, ami nem üt el a körmünk színétől, majd szép lassan növesszük le a nem kívánt gél lakkot. Tudom, hogy sokáig tart, de így folyamatosan szép lehet a körmünk, nem fog fájni a végeredmény, ráadásul ha a körmünkre kenünk egy kis halvány körömlakkot, senki nem mondja meg, hogy épp lenövesztjük a gél lakkot a körmünkről. 


Megéri?
Szerintem igen!
Bár továbbra is hangsúlyozom, hogy semmiképp sem szeretnénk mindenkit biztatni arra, hogy otthon álljon neki gél lakkozni, ha nincs semmilyen „előképzettsége”, avagy nem látott már többször testközelből ilyesmit. Viszont ha alaposan utánanézünk, begyakoroljuk, alaposan és lelkiismeretesen csináljuk, egyrészt szép körmöket kapunk, ráadásul anyagilag is jobban járunk.
A kezdőkészlet emlékeim szerint kb 15-17 ezer Ft volt, úgy, hogy 2 színt vásároltam meg a gél lakkokból, az UV lámpát pedig E-bayről rendeltem. 
2 hónap híján 2 éve használom a dolgaimat, az egyik gél lakk szín nemsokára elfogy, de az előkészítő folyadékoknak több, mint ¾- megvan még, pedig egy cseppet sem spórolok velük. Ha 2.500-3.000 Ft-os árral számolunk (kb ennyiért tudjuk gél lakkoztatni a körmeinket, ha jól tudom), akkor max fél év után már ingyen gél lakkozzuk a körmeinket (ok, a szalonban színes gél lakkot tesznek fel, én pedig nem számoltam a körömlakkok árát, de úgy érzem, az már elhanyagolható tétel). 
Az egyszeri nagyobb kiadás tehát viszonylag gyorsan megtérül, így számomra abszolút megérte!
Egy hátránya van az otthoni gél lakkozásnak: mivel mi magunk csináljuk, jóval tovább tart, mint a szalonokban. A szalonban ugyanis amíg az egyik kezünk a lámpában van, addig a másikon dolgozik a körmös, otthon viszont ezt nem tudjuk megtenni. Így kb kétszer annyi idővel kell számolni, mint amennyi idő alatt egy szakmabeli elkészíti nekünk (kicsit több, mint 2x annyi, mert ő nyilván gyakorlottabb, gyorsabban dolgozik, mint mi).
Időhiánnyal küzdőknek talán emiatt nem megoldás az otthoni gél lakkozás, de számomra ez nem probléma. Beteszek egy filmet a lejátszóba és közben elkészítem a körmeim havonta egyszer.
Ráadásul a körömdíszítési mániámról sem kell lemondanom, nem kell egy hónapig a manikűrös által felkent körmökkel mászkálnom (ezért is növesztettem le néhány éve a műkörmöt, mert meguntam, hogy egy hónapig ugyanolyan a körmöm, ráadásul 3 hét után már nagyon látszik a lenövés).


Remélem segített a próbálkozóknak ez a kis kiegészítés!

Önbarnítás, ahogy én csinálom

$
0
0


Be kell valljam, hosszú út vezetett számomra idáig, hogy az önbarnítókról írjak. Már írtam erről korábban ebben a bejegyzésben, hogy én vagyok a megtért fekete bárány, aki járt a másik oldalon is: sokáig napoztam, szoláriumoztam, élveztem a barnaságot, majd a legutóbbi szülinapom környékén jött a felismerés, hogy ha így folytatom, csúnya ráncos leszek tele pigmentfoltokkal, így jött egy 360 fokos fordulat, melynek köszönhetően ma már a bőröm magas faktorszámú fényvédőkkel védem a napfénytől. 
Büszkén mondtam, hogy nem megyek többé szoláriumba és tartottam is magam az elhatározásomhoz, de a tavasz közeledtével féltem kicsit attól, hogy hogyan viselem ezt a fénymentességet. Télen nem volt olyan zavaró számomra a fehérség, de ahogy egyre több testrész kandikált ki a ruha alól, felmerült bennem az igény, hogy legyek legalább egy kicsit barnább – természetesen bőrkárosítás nélkül. A barnulás egyetlen bőrbarát módja pedig az önbarnító, tehát egy a bőrére odafigyelő, azt óvó nő számára az egyetlen megfelelő opció. 



Hogyan működnek az önbarnítók?

Szinte az összes ilyen termék barnító képességét az ún. dihydroxyacetone, vagyis közismertebb nevén a DHA adja, ami általában maximum 5%-át teszi ki a terméknek. Értelemszerűen minél több van benne, annál intenzívebb színt érhetünk el vele. A barnulás csak a felhámot érinti, a dihidroxiaceton a keratin tartalmú fehérjékhez kötődik. A különböző fehérjék különböző módon reagálnak a DHA-val szemben és létrejönnek a sárga és barna pigmentek, amelyeket melanoidoknak hívunk. Ezek a pigmentek hasonlóak a melanin nevű pigmenthez, ami azonban a bőr mélyebb rétegében keletkezik UV sugarak hatására.
A barnaság általában a felvitelt követő 1-3 órában alakul ki, és egyénenként változik, hogy milyen gyorsan kopik le: az önbarnítók 5-10 nap után lehámlanak a felhámsejtekkel együtt. A kopás gyorsasága függ attól is, hogy hámlasztunk-e, mennyit izzadunk, mennyire erősen dörzsöljük magunkat a törölközővel vagy épp mennyi időt töltünk a vízben, ezek ugyanis felgyorsítják a folyamatot. 
Az, hogy a kialakult barnaság mennyire lesz barna illetve a sárga, nagyrészt a saját bőrünk eredeti színétől függ. Előfordulhat, hogy míg az ismerősünk gyönyörű csokibarna lesz egy terméktől, addig az rajtunk furán sárgás eredményt ad. Erre sajnos nincs szabály, ki kell tapasztalnunk, hogy a mi bőrünkön melyik termék ad természetes barna eredményt.
Az elért, lehetőleg barna szín élettartamát az erythrulose képes meghosszabbítani, ezért érdemes olyan terméket választanunk, mely tartalmazza ezt az összetevőt is.
(Forrás: Krémmánia)


kar önbarnítva, láb eredeti színben



Hogyan alkalmazzuk az önbarnítót úgy, hogy a bőrünk igazán szép legyen? 

Az egyik alapszabály az önbarnítás során, hogy ne kapkodjunk: ne akarjuk az önbarnítás műveletét sitty-sutty néhány másodperc alatt letudni és ne akarjunk gyorsan szuperbarnák lenni! Az alábbi intelmek a saját káromon fogalmazódtak meg bennem, mert ha nem figyelünk, könnyen lehetünk foltosak vagy rosszabb esetben rettentően sárgák, amit a nyári meleg idején sajnos elég nehéz takargatni. 
Az önbarnítás előtt érdemes kicsit lehámlasztani a bőrünket: ha van otthon AHA savas hámlasztónk, akkor azt is bevethetjük, de ha nincs, akkor egy puha mosdókesztyűvel finoman átdörzsöljük-simogatjuk a bőrünk. Ennyi elég, most sem jó, ha irritáljuk, erősen dörzsöljük a bőrt. 
A száraz részeket (pl könyök, térd) egy kis testápolóval érdemes bekenni, ellenkező esetben ezeken a területeken furcsa koszos-foltos lesz bőrünk, mivel a száraz bőr jobban beszívja az önbarnítót és így sötétebb lesz itt a bőr, mint máshol.
Az önbarnítót érdemes nem a saját tenyerünkbe nyomva felvinni, hanem egy barnító kesztyűre, ami segít az egyenletes eloszlatásban (fenti képen látható a DM saját márkás kesztyűje). Ez sajnos kissé átázik, így én ez alá még egyszer használatos gumikesztyűt is szoktam húzni (amit nem feltétlenül szükséges egy használat után kidobni, 2-3 alkalommal is viselhetők, mire az önbarnító kikezdi ezek vékony anyagát vagy elszakadnak). Ha nem így teszek, az ujjaim és tenyerem rettentően sötétek lesznek, így ezt én már nem spórolom meg (mert bezzeg a tenyeremen sokkal ragaszkodóbb a felvitt barnaság, mint a testem többi részén). A felvitelkor kifejezetten ügyeljünk az egyenletes eloszlatásra, mert ha nem tesszük, nagyon könnyen foltos lehet a végeredmény. Ilyenkor tesz jó szolgálatot a színezett termék, mert azok eldolgozásánál lehet látni, hogy hova vittünk már fel krémet/habot és hova kell még kenni. 
Az önbarnítók jellegzetes szagát sajnos nem tudjuk elkerülni, eddig minden próbált terméknél éreztem többé-kevésbé. Kivédeni tehát nem lehet, annyit tehetünk a kellemetlenség csökkentésére, hogy ha este visszük fel, a másnap reggeli zuhanyozás pedig elveszi a „szagot”, így nem olyan zavaró. Zuhanyozás után pedig érdemes odafigyelni a bőr hidratálására is: felviszek egy vékony réteg testápolót a bőrre, mert (úgyis mindig kenegetem magam) úgy vettem észre, hogy ha alaposan és rendszeresen hidratáljuk a bőrt, akkor tartósabb lesz a barnaság.
Az önbarnítók egyik nagy hátránya, hogy megfogják a ruhákat. Önbarnítás után nem érdemes a hófehér selyempizsamánkat felvenni és a hófehér, drága ágyneműt is hanyagoljuk. Kimosható ugyan, de akkor sem szép látvány a sárgás-barna színű pizsi. Sajnos a fehér ruhákkal is óvatosan kell bánni: az önbarnító felvitele utáni napon én inkább hanyagolom a fehér ruhákat, mert úgy vettem észre, akkor még jobban megfogja a ruhákat a „barnaságom”. 

Sajnos azt kell mondjam, hogy összességében igen macerás dolog ez az önbarnítás. Gondolom, nem véletlen, hogy hazánkban még mindig jóval népszerűbbek a szoláriumok, mint az önbarnítók. Macerás a folyamat, nem is olyan tartós az így elért barnaság, de a ránctalan, egészséges bőrért megéri!


Próbáltatok már önbarnítót? Van bevált praktikátok önbarnításra?

Napi manikűr: sárgás-barna márvány

$
0
0


Nagyon belejöttem ebbe a márványozásba :) 
Mint korábban ebben a bejegyzésben már említettem, megismerkedtem egy újfajta módjával a márványos manikűr elkészítésének. A kivitelezés egyszerű, ám mégis látványos eredményt lehet elérni vele. 
Nem is én lennék, ha most nem mindennap így készíteném el a manikűröm – igen, minden nap, mert a főnököm már „megszól”, ha nem illik az aznapi ruházatomhoz a körömlakkom színe :D



Mivel a felsőm barna volt, ezért egy barnás tónusú manikűrt készítettem, bár így utólag belátom, hogy jó lett volna más szín is a kompozícióba, pl egy kis kék (ami ment volna a fülbevalómhoz :)
A „művelet” során az alaplakk fölé felkentem az alapszínt egy rétegben mindegyik körmömre, majd körmönként haladtam. Egy újabb réteg, viszonylag vastag alapszínre cseppentettem a kiválasztott három színből (citrom- és narancssárga, sötétbarna), majd egy hegyes valamivel (nálam ez most rotring ceruza hegye volt) kacskaringókat rajzoltam, hogy ezzel összekeverjem a színeket. Szerintem a sötét szín vékony kis indái nagyon sokat változtatnak a manikűrön, illetve nyilván a lakkok állaga miatt is másabbak lettek a minták, mint a korábbi manikűrnél. 



Ezúttal nem „fukarkodtam”, az összes kézkörmömre elkészítettem a mintát (ami nem is tart vészesen sokáig, gyorsan megy a mintázás, bár nem vagyok meggyőződve arról, hogy nem túl sok-e így a minta). A lakkok mennyisége miatt kicsit aggódtam ugyan, mert nekem nem tetszett az a módszer, ahogy az oktató videóban a hölgy leveszi a felesleges lakkot a körömről, így én fent hagytam a körmeimen az összes lakkot, viszont a szuperügyes Essence BTGN megbirkózott ezzel a lakkmennyiséggel is!




A használt lakkok:



Essence Pro White Effect körömfehérítő lakk (alaplakk)
Lovely Be Natural körömlakk Nr 3
Avon Gel Finish körömlakk Limoncello 
Catrice Ultimate Nail Lacquer Orango Bloom
S-he körömlakk Nr 332
Avon Platinum Top Coat
Essence Better Than Gel Nails High Gloss fedőlakk


Mi a véleményetek? Sok így, vagy még vállalható ennyi minta?

Júniusi 5 kedvenc

$
0
0


A hó végi bejegyzésekkor mindig mindenki azt írja, hogy olyan gyorsan eltelt ez a hónap. Nos, én ehhez csak részben tudok csatlakozni: a hétköznapok lassan vánszorognak, a hétvégék viszont szuperszonikus sebességgel telnek el - nyáron mindig azt kívánom, hogy legyen egy nappal hosszabb a hétvége. Ti nem vagytok így ezzel? :)
No de a lényeg, nézzük, mi volt az 5 kedvenc termékem az első nyári hónapban!




Coco24 kókuszolaj
A hajam egészséges ugyan, de a vége igen száraz. Ahogy a nap erősebben süt, jobban figyelnem kell az ápolására. Váltogatni szoktam a kókuszolajos pakolást az olívaolajossal, de most jó ideje a fenti vödör tartalmát használom és nagyon bevált, talán nem is térek vissza az olívaolajhoz. Az 1000 ml-es kiszerelés igen kiadós, sokáig elég! A hajvégeket este lefekvés előtt kenem be bőségesen kókuszolajjal, majd felkötöm egy "csomóba" a fejtetőre, hogy ne kenjem össze vele a kispárnám. A reggeli hajmosáskor nincs szükség extra samponozásra, a szokásos 2 mosás után tökéletesen tiszta, viszont puha és selymes a hajam.

ELF pirosító-kontúrozó duó
Erre a termékre már nagyon régóta vágytam! Jó ideje nézegettem a MUP kínálatát, de hónapok óta nem volt készleten. Így amikor egy blog sale-n megláttam, azonnal lecsaptam rá. Amióta megérkezett, majdnem mindig ezért nyúlok. Visszafogott színei vannak, nem túl erős, de mégis határozott eredményt lehet vele elérni. Nagyon örülök neki, hogy az enyém lett! :)

MakeUp Revolution Iconic 3 paletta
Egy másik, régen vágyott termék. Amikor megjelent a Naked3 paletta, éreztem, hogy a színei igazán nekem valóak, de sajnáltam kiadni érte annyi pénzt, mint amennyibe az eredeti kerül. Így amikor könnyen elérhető lett ez a másolat, egy percet sem haboztam, azonnal megrendeltem és ismét nem bántam meg! Nálam a rózsaszín lett az új barna: ha ötlettelen vagyok, vagy csak egy egyszerűbb natúr sminket szeretnék, mostanában a natúr barnás paletták helyett mindig ezután nyúlok. Az eredeti minőséget ugyan nem ismerem azzal nem tudom összehasonlítani, de ezzel maximálisan meg vagyok elégedve. A színek szépek, erősen pigmentáltak - ellensúlyozzák a csomagolás gyengeségeit.

Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk
Amikor elfogyott a Seche Vite fedőlakkom, úgy döntöttem nem rendelem újra, mivel szerintem ez a szuper termék felveszi vele a versenyt. Talán 2 perccel lassabban szárad meg ezzel a lakkal a manikűr, de szerintem a különbség igazán elenyésző! Rendszeresen tesztelem a tudását, mert az utóbbi időben mindig este tíz után kezdek el lakkozni, 11-kor viszont már irány az ágy, azonban sosem lesz párnalenyomatos a művem!
Mindezek mellett könnyen elérhető, olcsó és csodálatosan szép fényű fedőlakk. Egyetlen apró hibája az, hogy hajlamos idejekorán besűrűsödni, de pár csepp lakkhígítóval ez orvosolható és a hatása ismét a régi.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Lotion
Már régóta megvan, de a bőrtípusomnak megfelelően inkább az AHA sav tartalmú hámlasztók voltak a kedvenceim. Azonban amikor kiderült, hogy enyhe rozaceám van, azokat félretettem és ő került a középpontba. Bár a bőröm nem olyan selymes, mint az erős AHA sav használata után, de látványosan nyugtatja a rozacea apró kis ereit a gyulladáscsökkentő szalicilsav. A lotion állagnak köszönhetően pedig az esti hidratálásba is besegít. Amióta minden másnap használom, az arcom enyhe pirossága elmúlt, azt hiszem a rozaceát rajtam kívül nem sokan látják :)


Nektek mik voltak a kedvenceitek júniusban?

Elfogytak júniusban

$
0
0


Kivételesen kicsit megkéstem az elfogyottas bejegyzéssel, sajnos nem volt időm rá a hó végén. Gondolkodtam, hogy egybevonom a június és júliusi elfogyottakat, de nem akarok ennyi üres flakont még egy hónapig őrizgetni, így inkább gyorsan összegyűjtöttem a véleményeimet. 


Arc

Alterra aloe vera nedves arctisztító kendő
Az arctisztító rutinomban fontos szerepe van a nedves arctisztító kendőnek. Mindig ezzel mosom le a sminkem nagy részét: kezdem csak ezzel, finoman átsimogatom vele az arcom, majd nyomok rá egy kis arctejet. Gyakorlatilag a vattalapokat helyettesítem ezzel.
Nagyon szeretem, de kissé aggódom a benne található mesterséges illatanyag miatt, ami irritálhatja a rozaceát. Van még egy csomag belőle, majd keresek egy hasonlóan jó illatmentes változatot, ha van valakinek javaslata, örömmel fogadom!

Gyógyszertári mosdókenőcs
Ő is megkapta már az abszolút kedvenc díjat, hisz évek óta folyamatosan használom. Imádom, mert szépen tisztít, nem szárítja a bőröm és nem okoz pattanásokat, az én szomjas bőröm nagyon szereti!
Ráadásul nagyon olcsó – még egy ok arra, hogy eszembe se jusson lecserélni. 

Balea Med Ultra Sensitive arctisztító tej
A nedves tisztító kendők fontos kiegészítője nálam az arctisztító tej. Nem szeretem a híg, vizes állagú lemosókat, nekem tej kell! Ezt imádtam, mert hatékonyan, mégis kíméletesen tisztított és a szememre is tudtam használni. Újra is vásároltam, de sajnos megváltoztatták az összetevőit és az új változat már csípi a szemem :(

Balea szemkörnyékápoló tapasz
No ezt is valamelyik gyenge pillanatomban vehettem régen! :)
Vicces kis cucc, az Emberem nézett nagyokat, mikor először meglátta (még mindig nem szokta meg, hogy néha előkerülök a fürdőből valami fura izével a fejemen :)  A hyaluronsav tartalmának köszönhetően meglepően jól hidratálta a szemkörnyékem, azonban ez a hatás nem volt túl tartós, másnap már nem éreztem belőle túl sokat. Ennek ellenére jópofa dolog, nem is túl hatástalan, lehet hogy később vásárolok még belőle (amikor legközelebb úgy érzem, úgy vennék magamnak valamit). 

Missha The First Treatment Essence
Imádom ezeket a cuki kis flakonokat! Összességében elégedett voltam vele: hidratálta a bőröm, kellemes volt használni. Viszont annyi dolgot használok már, hogy nagyon nehéz a napi rutinomba beilleszteni, így emiatt nem fogom újravásárolni. 

Paula’s Choice Clinical Instant Calm Advanced Redness Relief (minta)
Ez volt az a termék, aminek segítségével rájöttem, hogy enyhe rozaceám van (amit azóta már az orvos is megerősített). Két alkalom után már tökéletesen nyugtatja a kipirosodott arcot, ráadásul az Emberem bőrét is nyugtatja borotválkozás után, így most már ketten használjuk.
Szuper cucc, meg is rendeltem a teljes kiszerelést!

Paula's Choice Resist Barrier Repair hidratáló retinollal (minta)
Ebből is elhasználtam néhány mintát már az előző hónapban is. A bőröregedés elleni harc egyik nagyágyúja a retinol, azonban nyáron óvatosan kell vele bánni, mivel fény-érzékenyít (csak este használom, nappalra pedig 30-50-es fényvédőt kenek az arcomra). Ez a hidratáló könnyű, gyorsan beszívódik és egyáltalán nem irritálja a bőröm. Bár ősztől inkább magasabb retinol tartalmú krémet tervezek használni, addig viszont maradok ennél. Megrendeltem belőle a cuki  deluxe kiszerelést :)

Paula's Choice Hydralight Shine-Free Daily Mineral Complex SPF30 (minta)
Ezt még régebben rendeltem, de csak most használtam el. Nem rossz, nem bántotta a rozaceámat, de fehér réteget hagyott maga után és nem is volt olyan matt a bőröm a használata után, mint a Resist Super-Light után. Így ezt nem fogom megrendelni. 

Ebelin arctisztító szivacs
Amikor megvásároltam, nem figyeltem az árát. A szokásos minőség, de számomra túl magas áron (8-900 Ft), holott nem használja az ember olyan sokáig ezeket a szivacsokat (pattanásos bőrűeknek nem ajánlott, de nekem nem okoz problémát és max 2 hét után lecserélem)
Szeretem, de keresek olcsóbb alternatívát, mert nagyon sokallom az árát. 

OST C-vitamin szérum
Őt nem használtam el, de ezúttal megemlékeznék róla, mert elköszönök Tőle. Az öregedésgátlásban, a foltok elleni harcban és a kollagéntermelés serkentésében kiemelkedő szerepe van a C vitaminnak. Mondhatnám, hogy az én koromban már szinte kötelező egy jó minőségű C-vitamin használata. Ezt a terméket E-bayről rendeltem, mivel az összetevőlistája igen impozánsnak tűnt. Sajnos miután elkezdtem, akkor derült ki, hogy az eladó elhallgatott egy igen fontos apróságot a termékről, mégpedig hogy az összetevőlista elején egy szárító hatású alkohol-féle található. Ennek köszönhetően a mindennapos használatot nem is bírta a bőröm, eléggé kiszárította. Ma már nem merem használni, inkább odaadom egy kedves ismerősömnek/olvasómnak, bízva benne, hogy az ő bőrét nem fogja bántani.
Ezek után persze elég erősen megrendült a bizalmam a koreai termékekben, nem fogok olyan terméket vásárolni, aminek az összetevőlistáját nem tudom elolvasni/értelmezni. Paula Begoun C-vitamin szérumjára pályázok, azt hiszem ebben a hónapban meg is rendelem. 


Test



Balea Med 5,5 pH szappan
A szappanmániámnak köszönhetően nagyon nehezen esik lemondani a szappan használatáról, úgy éreztem, hogy szappannal leszek igazán tiszta. Hogy minél kímélőbb terméket használjak, erre esett a választásom, több darabot is elhasználtam belőle. Ennek az utódját is elkezdtem használni, de mostanában úgy érzem, mintha már nem lenne az igazi, jobban szeretem a tusfürdőmet, így nem biztos, hogy újra fogom vásárolni. 

Balea Med pH 5,5 olajos tusfürdő
Az első kímélő tusfürdő, amit próbáltam. No és az első csalódásom is, mert rá kellett döbbennem, hogy a Med család tagjai nem illatmentesek (nálam a testápolásban nem sok helye van az illatanyagoknak: kímélni szeretném a bőrömet és nem is igazán igénylem őket). Különösebben nem is hidratált, nem éreztem jobbnak egy egyszerű szappannál, így nem fogom újravásárolni. 

Babylove Ultra Sensitive babaolaj
Bőrápolásra használtam ezt a szép összetételű, illatmentes babaolajat. Nagyon szerettem, sokszor csak ebből vittem fel a bőrömre zuhanyozás után, a testápoló akár ki is maradhat.
Szuper termék, már el is kezdtem használni az utódját.

Babylove Ultra Sensitive ápoló krém arcra és testre
Ezt is inkább kíváncsiságból vettem, mint szükségből. Kellemes állagú, finom, illatmentes krém, mely jól hidratál. A bőröm igazán jól hidratált volt a használata után!
Tetszett, de sok krémem van, ami felgyülemlett és szeretném elhasználni, így talán csak később fogom újravásárolni. 

Balea Urea kézkrém
Ezt is kíváncsiságból hoztam haza, mert sok jót olvastam az urea jótékony hatásáról. Sajnos nem voltam elég figyelmes a vélemények olvasásakor és nem vettem figyelembe, hogy illatos termék. Ráadásul a roppant kellemetlen, erős mű illatos, amit nem bírtam elviselni a kezemen, mert közel volt az orromhoz. Lábkrémként elhasználtam, de soha többé nem akarom ezt az émelyítő szagot érezni, így hiába hidratált jól, nem fogom újravásárolni soha!

Avon Care glicerines kézkrém
Nagyon szeretem az Avon kézkémeit, mert jól hidratálnak, gyorsan beszívódnak és jó áron kaphatóak. Folyamatosan van több is a kencés fiókomban, tartok egyet az irodában is, mivel minden kézmosás után krémeznem kell.
Folyamatosan újravásárolom ezt a krémet, most is ezt teszem/tettem!

Avon cellulitisz elleni krém
Nem, nem gondolom, hogy egy krém el tudja tüntetni a narancsbőrt és szerencsére nincs is igazi narancsbőröm, inkább csak kevés hupli látszott a combomon tavasszal. Egy kihagyhatatlan akció keretében rendeltem meg ezt és a torna/futás mellett rendszeresen kenegettem is magam. Nos, az apró huplik elmúltak, de nem gondolom, hogy csak emiatt. Ez inkább csak önmagam megnyugtatására volt jó, épp ezért teljes áron nem is fogom újravásárolni. 

Avon önbarnító hab
Az önbarnítós szokásaimról már készült egy bejegyzés. Mostanában a testemre felváltva használtam ezt egy Sun Dance önbarnítóval. Szerettem, mert egy rétegben már elég erősen barnított, a színezett hab állagnak köszönhetően azonban könnyen eloszlatható és mindig látom, hova kell még kennem belőle. Egy problémám volt vele, hogy nem igazán hidratál (az állaga miatt ez nem meglepő), ezért az önbarnítás után másnap reggel fel kellett vinnem egy kis hidratálót. 
Újravásároltam, mert összességében meg vagyok vele elégedve. 


Haj



Syoss sampon
Ezt a sampont is megszerettem, szívesen használom. Bár a szilikonmentesség kicsit megviselte a hajvégeimet, mert anélkül elég szárazak, de mivel kókuszolajat használok a hajamra hajmosás előtt, így nincs problémám ezzel. 
Bevált és van is belőle még egy flakon, amit már el is kezdtem használni, de nem fogom újravásárolni, mert megpróbálok inkább egy állatbarát terméket választani helyette. 

Balea More Blond sampon és balzsam
Szeretem a Balea termékeket – ez gondolom nem meglepő :) A hajam pedig nem igényel különösebben extra ápolást: egy jó sampon és némi ápoló balzsam számomra elég. A More Blonde név megtévesztő, mert a szőkítő spray nélkül nem világosít ez a kombo, azt viszont nem használom, mert nem szeretnék világosítani a hajamon. E kettő használatával viszont szép fénye van a szőke hajamnak, hajmosás után pedig tiszta és ápolt.
Nekem ennyi elég is, újravásárolom mindkettőt. 

Isana száraz sampon
Minden hónapban elfogyasztok belőle egyet, ez a kedvenc száraz samponom (de az Emberem pl utálja a szagát/illatát, amikor kifújom). Alaposan ki kell fésülni a hajból, mert ha nem így teszünk, hajlamos fehér réteget hagyni. Viszont az eddig próbáltak közül ez bizonyult számomra a leghatékonyabbnak: tényleg frissnek, szinte már frissen mosottnak érzem a hajam a használata után.
Folyamatosan újravásárolom, mindig van egy tartalék a kencés fiókomban (viszont meg kell jegyeznem, hogy ez az egyetlen termék, amit minden alkalommal percekig kell keresgélnem a Rossmannban, az az érzésem, hogy mindig előlem dugdossák :D


Smink, köröm és egyéb



Essence Stays no matter what filces tus
Annak ellenére, hogy már nem számítok kezdő sminkelőnek, még mindig a filces tusok a kedvenceim (és azok is maradnak, azt hiszem). Ezt a darabot már régóta használtam, mostanában érett meg a cserére, mert már inkább szürke, mint fekete volt a színe. Nagyon tartós volt, amikor elkezdtem használni, tényleg csak olajos lemosóval tudtam eltávolítani a szememről, később már ment sima szemfesték lemosóval is. 
Bár nagyon szerettem, rájöttem, hogy a vékonyabb és hosszabb filceket jobban kedvelem, így akkor sem vásárolnám újra, ha még lehetne (de ha jól tudom, már kivonták a forgalomból). 

Essence All about matt! fixáló kompakt púder
Bár a pan üres, sajnos ez a púder csak félig fogyott el: folyamatosan letört belőle egy darab, ami sokszor lepotyogott a földre. Kb a felét tudtam elhasználni, a többi gyakorlatilag pocsékba ment, ami rettenetesen bosszantott! A bőrömön sem szerettem olyan nagyon: próbáltam nagyon óvatosan felvinni, de lisztes-fehér volt a bőröm a használata után. 
Ezek után gondolom nem meglepő, hogy egyáltalán nem tervezem újravásárolni (a Catrice átlátszó púdere sokkal jobban tetszik). 

Crystal Nails Gel-Lac: French Milky Pink
Anno, amikor elkezdtem gél lakkozni, a színtelen rétegek közé 2 réteg tejes rózsaszínt vittem fel. Sokáig jól is működött, egy idő után azonban elkezdett besárgulni a szín. Nem hibáztatom, valószínűleg nem tett jót neki a túl hosszú használat (majdnem 2 éve vásároltam), ezeket nem arra tervezik, hogy valaki 1-1,5 havonta használja kicsit.
Nem fogom újravásárolni, csak az átlátszó gél lakkot fogom ezután használni. Ha valaki, aki a saját körmét csinálja otthon, szeretné megvásárolni, javaslom, hogy inkább a kisebb kiszerelést kérje

Miss Sporty körömlakk Nr25
Azt hiszem az egyetlen Miss Sporty lakkom volt ő. Nagyon szép, élénk korallpiros színe volt, legtöbbször a lábkörmökre kentem. Amit már nem tudtam kibányászni, azt hozzáöntöttem egy hasonló színű lakkhoz.
Nem fogom újravásárolni, van bőven hasonló színű lakkom. 

Catrice Quick Dry & High Shine gyorsszárító fedőlakk
Ez hatalmas csalódás volt. A Krémmánián olvastam a másik Catrice fedőlakkról, gondoltam kipróbálom, de az üzletben valamilyen félreértés folytán ez került a kosaramba. Sajnos borzalmasan működött fedőlakként: nem szárított gyorsan, elmaszatolta a mintát. Olyannyira utáltam, hogy inkább alaplakként használtam el, illetve egy részével felhígítottam a kissé besűrűsödött nude lakkjaimat.

Orly French Manicure Bare Rose
A kedvenc halvány rózsaszínem francia manikűrhöz! Már nagyon régóta megvan, a hatalmas (18ml) kiszerelés nagyon sokáig kitartott. A legvégét, amit már nem tudtam kibányászni az ecsettel, belekevertem egy másik, hígítandó rózsaszín lakkba.
Újra fogom vásárolni, már meg is rendeltem a fodrászkellékesnél a pótlást. 

Isana mandulás körömlakklemosó
A kedvenc körömlakklemosóm! Nem olyan rossz az illata, mint más lemosóké, hatékony, ráadásul olcsó! Annak ellenére, hogy aceton van benne, nem bántja a gél lakkot a körmeimen. Nem is tudom tovább ragozni, már újra is vásároltam.

Iseree vattakorongok
A Lidl-ben kapható saját márkás termék szintén nagy kedvenc! Talán lehet ennél puhább vattakorongot találni, de nekem ez tökéletesen megfelel. Nem szöszölődik, jól egyben van. Az ára is barátságos. Ezt is újra fogom vásárolni. 


Ti mit használtatok el júniusban? 

Napi köröm egy kifutó Catrice lakkal

$
0
0


Mára egy visszafogott, finom kis manikűrt hoztam, melyet az elmúlt napokban viseltem. A főszereplő pedig egy most vásárolt friss körömlakkom, a Catrice 21-es számú Rosy One More Time elnevezésű lakkja. 
Amondó vagyok, hogy gyakrabban kellene akciózni a Catrice háza táján! Fel sem tűnt ez a kis szépség egészen addig, amíg meg nem jelent a közismert sárga csík alatta. Múlt héten ugyanis elkezdték kiárusítani a Catrice kifutó termékeit, én pedig nem hagyhattam mindezt "szó nélkül", végignézegettem, mit lenne érdemes hazahozni. Így figyeltem fel erre a körömlakkra:




Bár megfogadtam, hogy néhány kivételtől eltekintve nem vásárolok újabb rózsaszín lakkot, ezt nem tudtam otthagyni. Nagyon visszafogott barackos rózsaszín, tele mikroglitterekkel, amelyek a körmökre felkenve is szépen látszanak. 



A gyűrűujjamra ismét egy márványos minta került: a kedvenc (szintén Catrice) korall színű körömlakkom és némi fehér szín segítségével. Végül néhány fekete pöttyöt is felvittem, hogy ne legyen túl halovány a manikűr.




A használt lakkok:

Essence Studio Nails Pro White Effect körömfehérítő (alaplakként)
Catrice Ultimate Nail Lacquer: 21 Rosy One More Time
Catrice Ultimate Nail Lacquer: 20 Meet Me At Coral Island
Lovely Classic Nail Polish Nr25 (fehér)
Lovely Classic Nail Polish Nr34 (fekete)
Essence Studio Nails Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk


Ti mit vásároltatok a Catrice kiárusításon?

Önbarnítós tapasztalataim

$
0
0


Az idei év számomra a barnaság egy új forrásáról, az önbarnításról szól. Korábban ebben a bejegyzésben leírtam Nektek, hogy hogyan használom én az önbarnítókat. Ezúttal pedig az általam eddig próbált önbarnítókról írnék, hogy milyen termékeket érdemes kipróbálni. 





Ahogy minden krémmel kapcsolatos tanács, ez is kezdődjön úgy, hogy figyeljük az INCI-t! Fontos, hogy a bőrünk számára kímélő, a lehető legjobb minőségű terméket válasszuk, amelynek fő ismérve, hogy nem tartalmaz mesterséges illatanyagot, denaturalt alkoholt. A drogériákban sajnos alig lehet találkozni olyan termékkel, amelyben nincs illatanyag, így ha ezt nem is tudjuk kikerülni, legalább a bőrszárító hatású alkoholt tartalmazó termékeket kerüljük. 

Az önbarnítók összehasonlítása során általában a szín, illat, tartósság és kopás a sarkalatos pont, így véleményemet én is ezek alapján állítottam össze, bár meg kell jegyeznem: egyéni, hogy egy-egy termék melyik bőrön milyen színt hoz elő.




Alverde önbarnító
A DM natúr vonalának terméke, melyet arcra is ajánlanak. Nagyon sajnálom, hogy mindezek ellenére mégis van benne illatanyag ráadásul a szárító hatású alkohol is: egyrészt az arcra használt termékekben jobb elkerülni, másrészt pedig személy szerint nekem nem is tetszik ez a cukorkára emlékeztető erős illat.
Két felkent réteg után már igazán észrevehető színt ad, ám sajnos az eredmény rajtam erősen sárgás. Bár mint írtam, ez elég egyéni, a Krémmániás vélemények szerint ez általános probléma. 
Ezeknek a termékeknek sajnos elég jellegzetes „szaguk” van: miután beszínezte a bőrünket, a kémiai reakció hatására egy többé-kevésbé kellemetlen illat/szag érezhető a bőrünkön, ennél a terméknél ez elég erősen érezhető, mondhatni zavaró. A tartósságot és a kopást illetően azonban nem volt rá panaszom: újrakenés nélkül is 3-4 napig megmaradt a színem, valamint szép egyenletesen kopott, egyáltalán nem foltosan. Ezekre viszont hatással van az is, hogy milyen sokáig áztatjuk bőrünket a kádban, dörzsi szivaccsal visszük-e fel a tusfürdőt illetve milyen erősen dörzsöljük a bőrünket a törölközővel (egy-egy erősebb dörzsölés után előfordulhat, hogy a barnaságunk a törölközőn „landol”).
Az összetevők, az illat és a szín miatt nálam nem igazán lett nyerő ez a termék, az arcbőrömre nem is mertem felvinni, a tartósság és a kopás azonban abszolút pozitív.


Balea Magic Summer önbarnító arcra
Ezt a terméket kifejezetten az arcra készítették, azonban én nem mertem neki akkora bizalmat szavazni, hogy oda felvigyem, a nyakamon és a dekoltázsomon kísérleteztem vele. Feltételezem, hogy köszönhetően annak, hogy arcra készült, nem ad olyan erős színt, mint más önbarnítók (és akkor még enyhén fogalmaztam), gyakorlatilag alig láttam az eredményét, legalábbis ami a barnaságot illeti. Sajnos a bőröm nem szerette, apró puklik jelentek meg a dekoltázsomon, ráadásul a nyakamon úgy vettem észre, hogy sajnos foltosan kopik, ami elég nagy negatívum. 
Az illatára nem volt panasz, színt nálam nem sokat adott, de a bőrproblémák miatt nem szavaztam neki bizalmat. 




SunDance önbarnító tej
A drogériás próbálkozásaim utolsó alanya és lelövöm a poént, a kedvencem. Ennek már jobbak az összetevői és bár az illatanyagot ebből sem sikerült kihagyni, számomra nem annyira zavaró az illata, mint a korábbi termékeknek (viszont másnap ennél is lehet érezni a szokásos önbarnító szagot ezért önbarnítás után zuhannyal indítom a napot). 
Ami nagyon tetszik benne, hogy könnyű eldolgozni, szép, egyenletes színt ad, két rétegben felvive már igazán szép barna voltam. A színe rajtam enyhén sárgás, nem zavaró (vagy mondjuk úgy, hogy én már megszoktam), de akinek van hozzá szeme, az szerintem kiszúrja, hogy ezt a színt bizony nem a nap/szolárium okozta (ami engem most már egy cseppet sem zavar). 
Ha jó technikával van felhordva egyáltalán nem foltos, és a kopása sem vészes, elég egyenletesen fakul, bár ez valószínűleg egyénfüggő is lehet, szerintem a hidratálásnak is fontos szerepe van ebben (én nagyon figyelek a testápolásra, mert szeretem, ha a bőröm puha és bársonyos).


Nem állok szerződésben a DM-el, hogy őket reklámozzam, de a másik lánctól már nem is hoztam haza önbarnító terméket, melynek oka, hogy az utóbbi vásárlásaimkor már jóval alaposabb voltam és már a polcról leemelve feltűnt, hogy sajnos a szárító alkoholt nem hagyták ki az összetevők közül, így gyorsan vissza is került a polcra az Isana önbarnító terméke.



Avon önbarnító hab
A korábbiakkal ellentétben ez sajnos nem állatkísérlet-mentes termék (de bízva az új kínai szabályozásban remélem, hogy az Avon előbb-utóbb felhagy az állatkísérletekkel, hiszen a Kínában gyártott normál kencéket nem kell már tesztelni). Az állaga nyújtja az érdekességet a többiekhez képest: a flakonból könnyen kinyomható hab állag, amelynek igen sötét, zöldes-barna színe van. Ennek köszönhetően felvitelkor pontosan láthatjuk, hova kentünk már belőle és hova nem, ami nagyban megkönnyíti az eloszlatást. A zöld színnek köszönhetően pedig kevésbé lesz sárgás a színe, mint a korábban próbált termékeknek, de sajnos a bőrömön ez is inkább sárgás, mint napsütötte barna szín, ám valószínű, hogy az én alapból rózsaszínes bőrömön minden önbarnító ezt az eredményt adná. Egy rétegben is viszonylag sötét bőrszínt eredményez. 
Az összetevői egyébként nem rosszak, azonban sajnos az illatanyag és az alkohol ebből sem maradhatott ki.
Ami számomra negatívum ebben a termékben, hogy valószínűleg a hab állagának köszönhetően nem igazán hidratálja a bőröm, sőt, kicsit mintha szárítaná. Ezért az ezzel végzett önbarnítás után nálam elengedhetetlen az alapos testápolózás (míg például a SunDance után nem feltétlenül szükséges).
Ezek voltak az olcsóbb, drogériás jellegű termékek. Az, aki az arcbőrét féltő figyelemmel ápolja, valószínűleg a fentiek közül nem kenné fel egyiket sem az arcára – így voltam ezzel én is, ezért szerettem volna kipróbálni olyan terméket is, amellyel az arcbőröm is barníthatom.



Paula’s Choice SunCare Almost The Real Thing önbarnító gél
Az első gél állagú önbarnító, amit próbáltam az arcra már jól bevált márkától. Karamell tartalmának köszönhetően szép színe van a gélnek, így könnyű az eldolgozás, látható, hol és hova kell még eldolgozni. Már egy rétegben is szép, napbarnított színt ad (két rétegben pedig nagyon durván barnít, legalábbis az én arcbőrömet). Az összetevői a szokásos szépségek, nem igazán tudok belekötni. Egy problémám van vele: a gél állag miatt sajnos az én száraz bőröm nem igazán hidratálja, sőt, kifejezetten húzódik a bőröm alatta. Ráadásul többször is előfordult, hogy a bőröm egy területéről egyszerűen lepergett reggel a barnaság, ott egyszerűen nem volt hatékony az önbarnító, ami elég kellemetlen volt a reggeli készülődés során, így végül néhány próbálkozás után túladtam rajta.




Paula’s Choice Sun 365 önbarnító hab
Az első fiaskó után nem adtam fel a PC termékekkel való kísérletezést, hiszen az arcápolóik nagyon beváltak nekem. Ráadásul az Avonos önbarnító hab után volt már némi tapasztalatom ezzel az állaggal, így bíztam benne, hogy ez már beválik és nem tévedtem.
A könnyű, halvány barna habot a megtisztított és enyhén hidratált arcra dolgozom el egy mezei alapozó szivaccsal (gumikesztyűben, hogy az ujjaimat ne fogja meg), majd a száradás után jóval később, (általában lefekvés előtt közvetlenül) még hidratálókrémmel bekenem az arcom. Ez is enyhén sárgás eredményt ad, de ez valószínűleg az én alapszínemnek köszönhető, így nem rovom fel neki hátrányként, ráadásul ha (az enyhén rózsaszínes) színezett PC fényvédőt felkenem a bőrömre, máris szép barna eredményt kapok (mostanában nem is hordok sem alapozót, sem BB krémet, annyira tetszik így az eredmény).
Az arcomra ez a termék abszolút bevált! Mivel a hidratálás megoldott, nem húzódik a bőröm az önbarnítás előtt-közben-után, a lehetőségekhez képest a színével is elégedett vagyok. Kopni sem kopik foltosan, bár erről esetemben főleg a kémiai hámlasztás gondoskodik, amely könnyedén, már egy felvitel után maradéktalanul eltávolítja a bőrömről az önbarnító eredményét. Az összetétele pedig remek, olyan, amit szívesen és bátran kenek fel a mostanában óvott/féltett arcbőrömre.


Ez utóbbi Paula’s Choice termék ismét győzött nálam, már ami az arcom barnítását illeti. Az ára miatt azonban kompromisszumos megoldáshoz folyamodok: lábra, karra egy olcsóbb terméket használok (SunDance és Avon felváltva), arcra, nyakra, dekoltázsra azonban inkább a jó minőségű, de drágább terméket használom. 



Nektek milyen önbarnító vált be?

Tengeri manikűr

$
0
0


Mostanában tobzódom az alkotóvágyban, már ami a körmeimet illeti. Annyi csodaszép oldal van, ahol szuper ötleteket láthatok, ahonnan inspirálódhatok. Ha lenne időm, órákon keresztül csak körömlakkoznék, díszítenék, de hát sajnos erre nincs lehetőségem :)
Csak napi egyszeri manikűrre futja az időmből, bár azt hiszem ez is jóval több az átlagosnál, de ilyenkor sem szeretek csak egy egyszerű egyszínű lakkozást a körmeimre felvinni. Körömlakkokban ugyan nincs hiány, de előfordul, hogy az egyéb eszközöknek híján vagyok. Jelen esetben is ez történt: sajnos nem volt halmintás körömnyomdám, így a témához kapcsolódó egyéb mintákat használtam ehhez a tengeri manikűrhöz.






A színátmenetes kék körömlakkra fehér színnel vittem fel a delfin, medúza és strandpapucs mintákat. A fedőlakk előtt pedig még felkentem a kedvenc színes csillámos lakkomat is, hogy még szikrázóbb eredményt kapjak. A nyomdázás nem lett tökéletes, de ilyen kis tökéletlenül is tetszett ez a minta, többen is megdicsérték, de már kiismertek, nem kérdezik kerek szemekkel, hogy ezt én magam rajzoltam-e :)





A használt lakkok:



Essence Studio Nails Pro White Effect körömfehérítő (alaplakként)
Lovely St. Tropez körömlakk Nr 2 (világoskék alapszín, nem sok látszik belőle a körmökön)
Essence Colour&Go körömlakk Let's get lost (Nr 128)
Essence Colour&Go körömlakk (régi) Hard to resist
Essence Nail Art Stampy Polish Stamp me! white
China Glaze körömlakk Fairy Dust
Essence Studio Nails Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk


A használt lemezek:



Born Pretty Store mintalemez M71 (középső delfin minta)
Bundle Monster 2012-es kollekció BM-307 (medúza minta)
Bundle Monster 2012-es kollekció BM-309 (strandpapucs minták)


Ti szeretitek a körömnyomdát?

Természetes ápoló olajok a rutinomban

$
0
0


Bár úgy érzem, hogy a többségében PC arcápolóimmal szuper termékeket használok, szép lassan a természetes olajok visszacsorogtak a rutinomba. Korábban is próbálkoztam már ezekkel a bőrápoló olajokkal, de rá kellett jönnöm, hogy nem mindenhatóak, az én szárazabb bőrömre nem elég csak ezeket használni. Az ugyanis nem működik, hogy víz alapú arckrém helyett, csak olajokkal ápoljam a bőröm, vagy hajvégápoló helyett csak természetes olajat használjak. Azonban miután felismertem ezen anyagok korlátait (legalábbis ami az én bőrömet/hajamat illeti), már hatékonyan be tudtam illeszteni őket a rutinomba. 





Kókuszolaj
Bár egyáltalán nem festem a hajam és melírozva is több mint egy éve volt utoljára, a hajvégeim igen szárazak (azok voltak a melírozás előtt is). A szilikonmentes hajápolók nagyon beváltak a hajtövemre, mert nem lapul le annyira a hajam, de a hajvégeknek továbbra is szükségük van extra ápolásra a balzsamon kívül. A vékonyszálú hajamra hajmosás után nem váltak be az olajok: hiába kenek rá csupán egy-két csepp természetes olajat, nem szívja be a hajam, a kis mennyiségű olaj is igénytelen hatást keltve csillog a hajvégeken. Hajmosás előtti olajpakolásként azonban nagyon beváltak! Erre a célra régebben az olívaolajat használtam, az is segített a hajam állapotán, de a kókuszolaj hatása felülmúlja azt. A haj alsó felébe masszírozok némi kókuszolajat este, lefekvés előtt, majd felkötöm kis copfba a fejem tetejére a hajam és hagyom hatni egy éjszakán keresztül. Két mosással, normál sampont használva könnyen kimosható, a hajam pedig hihetetlenül puha lesz tőle! Legutóbb még a kozmetikusom is irigykedve jegyezte meg, hogy milyen finom puha a hajam! :)
Mostanában gazdaságossági okokból a főzési célra készült kókuszolajat használom hajápolásra: a hatása ugyanolyan jó, mint az illatos kókuszolajé, csupán az „illatélmény” marad el.




Ricinusolaj
A szőrnövekedés gyorsításában segít ez az olaj, amit több területen is alkalmaztam/alkalmazok. Tavalyelőtt ősszel hajhullás megállítására használtam sikerrel: a hajmosás előtti éjszaka a hajtövekre került ricinusolaj heti két alkalommal, melynek köszönhetően már néhány alkalom után megállt és elmúlt a hajhullás. 
Jelenleg a szempilláim és szemöldököm erősítésére, kondicionálására alkalmazom: egy kis rúzsecsettel viszem fel lefekvés előtt a szemöldökömre és a szempillák tövére. Bár még nem régóta használom így, (ráadásul nem is minden este, mert néha-néha elfelejtem), a szemöldökszálak mintha erősebbek lennének már.


Jojobaolaj
A jojoba olaj tulajdonképpen kémiailag nem is olaj, hanem folyékony viasz. Viaszos észterei nagyon hasonlítanak az emberi bőr által termelt faggyú észtereihez (mely a bőrünket védő hidrolipid film része), így kiválóan erősíti a bőr védelmi funkcióit, megköti a nedvességet a bőr szarurétegében, növeli annak rugalmasságát.
Ha picit túlhámlasztottam, vagy egy szárító szérum kissé szárazabbá tette a bőröm, ez előkerül. Szuper hidratáló, a nyakamra kenek belőle esténként, mivel úgy vettem észre, hogy a nyak vékony bőrének több hidratálásra van szüksége. 
Önmagában nagyon lassan szívja be a bőröm, így elsősorban krémek dúsítására szeretem használni (így nehezebb túladagolni is).


Csipkebogyóolaj 
A csipkebogyó magjából hidegsajtolással előállított, esszenciális zsírsavakban (omega-3 és omega-6) gazdag, finomítatlan (szűz) olaj intenzív ápolást biztosít a száraz, hámló, repedezett, élettelen bőrnek. Táplálja a bőrt és védi a környezeti tényezők káros hatásától, visszaállítja a bőr nedvesség-egyensúlyát, tonizáló, bőrnyugtató hatású.
Anno, amikor szoliztam, akkor vásároltam először és érezhetően puhább lett a bőröm a szolárium szárító hatása ellenére. Mostanában úgy használom, hogy a gránátalmaolajjal keverem össze és ezt viszem fel a bőrömre esténként.


Gránátalmaolaj
A gránátalma magjából előállított olaj egyedi zsírsav összetételének köszönhetően igen értékes és keresett hatóanyag az anti-aging bőrápolásban. Az antioxidánsokban (tokoferolok), fitoösztrogénekben és konjugált zsírsavakban (omega-5/super-CLA) gazdag olaj gyorsan beszívódik a bőrbe, kellemes, olvasztott csokoládéra emlékeztető illatot hagyva hátra (bár én nem csokoládénak érzem, de tényleg kellemes illata van). Lassítja az öregedési folyamatokat, helyreállítja a bőr rugalmasságát. Erősíti a bőr természetes védekezőképességét, csökkenti a bőrön keresztüli vízvesztést. Védi a bőrt a szabadgyökök káros hatása ellen, bőrregeneráló hatású. 
Paula Begoun is ajánlja a gránátalmaolajat, mint anti-aging összetevőt, és mivel az általa gyártott krémek nagyon beváltak számomra, ezért nem meglepő, ha azonnal lecsaptam erre az olajra a Zöldboltban, amikor megláttam. 
Vagy önmagában, vagy csipkebogyóolajjal keverve szoktam 1-2 cseppet felvinni az arcbőrömre. Amióta ezt használom, változott a bőröm tapintása: már inkább normál bőrnek érzem, mint száraznak, többször előfordult, hogy nem hiányzott a krémezés egy-egy arctisztítás után (korábban rettenetesen húzódott a bőröm ilyenkor, alig vártam, hogy rákerüljön a krém és elmúljon a kellemetlen, húzódó érzés). Azt hiszem elmondhatom, hogy mostanában ő a legtöbbet használt arcápoló olajom.


Szőlőmagolaj
A szőlő magjából az egyik legértékesebb olaj préselhető ki. Igen gazdag antioxidáns hatású polifenolokban, a szintén antioxidáns hatású α-tokoferolban (E vitamin), valamint K vitaminban. Magas linolsavtartalma könnyűvé teszi az olajat, mely így kevésbé zsírozó hatású, nem filmképző, gyorsan beszívódik a bőrbe. Ebből a zsíros vagy a kevert bőrtípus profitál leginkább. Antioxidáns, sejtfalvédő hatása miatt a leggyakoribb „anti aging”, azaz bőröregedésgátló olaj, az érett bőr és a szemkörnyék kitűnő ápolószere.
A leírásnak megfelelően én a szemem köré szoktam kenni belőle. Nem használok külön szemkrémet, mivel az arckrémem van olyan kíméletes, hogy ne legyen szükségem külön krémre. Mióta elfogyott a mandulaolajam, ezt az olajat használom a vízálló szemsmink eltávolítására: sokkal jobban bevált, mint a híg, vizes állagú kétfázisú szemfesték lemosó termékek, ráadásul a lemosás közben ápolom is a szemkörnyék bőrét, így nem is szándékozom más lemosót vásárolni. Ha pedig nem volt rá szükség lemosóként, egy-egy cseppet eldolgozok a szemem környékén.


Mandulaolaj
Minden bőrtípusra alkalmazható, de elsősorban a száraz és az érzékeny bőr kedveli, emellett babakozmetikumokban is biztonsággal használható. Kedvelt masszázsolaj is, decens illata miatt jó hordozója az illóolajaknak. Zsírsavösszetételében és hatásában is nagyon hasonlít közeli rokonának, a sárgabarack magjának olajához, de kifejezettebb zsírozó hatással bír, míg a sárgabarackmag olaja könnyedebb. Magas egyszeresen és kétszeresen telítetlen zsírsavtartalma mellett említésre méltó még antioxidáns hatású α-tokoferol (E vitamin) tartalma.
Elsősorban smink-, szemsmink eltávolítására használtam (mielőtt elfogyott volna). Az én bőrömnek jól esett az enyhe olajos réteg, amit maga után hagyott (azt azonban nem tudom, hogy a zsírosabb bőrűek hogy tolerálnák, nem biztos, hogy nekik is beválna). Miután elfogyott, nem vásároltam újra, most másik, meglévő olajam használom a vízálló szemsmink eltávolítására, de a mindennapos testápolásra használt Babylove Ultra Sensitive babaolaj egyik összetevője, így nem távolodtam el tőle teljesen.


Összességében kijelenteném, hogy bár nagyon szeretem ezeket az olajokat, érezhető a hatásuk, bőrápolásra is nagyon beváltak, de csak mint kiegészítő ápolók, önmagukban nekem nem megfelelőek. A jó minőségű arckrémek mellett azonban jól jön egy kis természetes extra ápolás.


Ti használtok olajokat a szépségápolási rutinotokban?

Rózsa-nyomdás manikűr

$
0
0


Hejj, de kreatív vagyok a bejegyzések elnevezésekor! :) 
Na jó, ma van mentségem, egész nap keményen dolgoztam, alig volt időm enni-inni (ami persze nem jó), de még világosban gyorsan lefotóztam ezt a manikűrt, hogy később, a sötétben készíthessem az újat. A színvilág ugyan nem túl nyárias, de ma piros-fekete ruhákat viseltem, így passzolt a manikűröm az öltözékemhez. 
Mostanában rákaptam a körömnyomdára, főleg az egész körmös motívumokra (rendeltem is néhány új lemezt gyorsan), hisz tényleg ez a körömdíszítés legegyszerűbb módja!





Hogy ne legyen túl egyszínű, halvány rózsaszínnel és pirossal készítettem átmenetes alapot a körmeimre, a gyűrűsujjra szürke homoklakk került, két körmömre pedig rózsás nyomdaminta. 




Az átmenet ezúttal mosogatószivacs helyett alapozószivaccsal készült, így nem lesznek benne lyukacsok, de nagyon finom átmenet készül így.





A használt lakkok és lemez:



Essence Studio Nails Pro White Effect körömfehérítő (alaplakk)
Essence Colour & Go Nr104 sweet as candy
Essence Colour & Go Nr115 redvolution
Essence Colour & Go Sparkle sand effect Nr165 here's my number
Essence Nail Art Stampy Polish Nr002 stamp me! black
Essence Studio Nails Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk
Bundle Munster BM-323


Végigtekintve a körömlakkok listáján, mintha egy Essence reklám lenne :)

Avon Brights szemceruzák

$
0
0


Nagyon régen volt már sminkkel kapcsolatos bejegyzés a blogon (Shame on me!), bár ez nem azt jelenti, hogy nem sminkelek, vagy nem vásárolok új sminktermékeket időnként! Ezért most nem voltam rest és lefotóztam Nektek az új szemceruzáimat, az Avon Brights élénk színű termékeit. 






Idén igen divatosak a színes szemsminkek: élénk színű alsó vagy felső kontúrral díszítjük a szemünket - ez a hóbort pedig engem is elért. Régebben kifejezetten idegenkedtem a kék vagy zöld színű szemsminktől, azonban szép lassan mégis beszivárogtak a nyári mindennapjaimba. Minden a türkizzel kezdődött, majd jött a világoskék is, így nem meglepő, hogy ezeket a színeket rendeltem meg az Avontól legutóbbi rendelésem során. Azaz a Turquoise burst és az Aqua shock árnyalatok kerültek hozzám. 


Bal: Turquoise burst, jobb: Aqua shock

A fenti képen a színminták egy húzással készültek. Szerintem a ceruzák nagyon szépen, erősen pigmentáltak, mindemellett roppant tartósak, a felkenés után gyorsan kell dolgozni, ha javítani akarunk rajta, lemosáshoz pedig ápoló hatású, finom olaj vált be leginkább (pl mandulaolaj). Ami számomra pozitívum, hogy az anyaguk puhák, így nem kell húzni a szemkörnyéki bőrt a színezés közben. 
Bár jobb szeretem a hegyezős ceruzákat, mivel azok általában puhábbak és könnyebb használnom őket, ez a termék kivételnek tűnik. 

A türkiz szín egy matt kékes-zöld szín, a kék viszont jóval fényesebb, világosabb árnyalat - nem tudnék választani közülük, általában inkább felváltva használom őket. 




Összesen hat árnyalatban kaphatók a katalógusban, a 0,28 g-os kiszerelésben (ha mond ez valakinek valamit). Eredeti ára 1.359 Ft (ezt ezúttal is sokallom), jelenleg 949 Ft-ért rendelhető (ez már jobban hangzik!).


Nekem nagyon bevált ez a két szemceruza, bár a véleményeket olvasva sikerült a két, legjobban szuperáló színt kiválasztanom :)


Ti szeretitek a színes szemceruzákat?

Manikűrvadász 10. forduló

$
0
0


A Manikűrvadász jubileumi, 10. fordulóval jelentkezünk ma! A háziasszony ezúttal DJKaty volt, akinek köszönhetően megtudhattam (mivel sajnos a kezdetekkor még nem vettem részt ebben a kezdeményezésben), hogy 2013 tavaszán indult útjára a Manikűrvadász, az ötlet kitalálója pedig IsaBella. Köszönet érte mindkettejüknek!
Ma már több, mint 40 résztvevője van a Manikűrvadásznak, ami szerintem szuper!





Nagyot mosolyogtam, amikor megláttam, hogy ezúttal Nikkit kaptam páromul, mert épp a kihirdetés előtti hétvégén ismerhettem meg őt személyesen is (Katyval együtt)  :)
 
Nikkinél a szép sminkek mellett szép manikűröket is láthatunk, volt több esélyes is, de amikor megláttam ezt a manikűrt, nem kellett tovább keresgélnem, Pinky Seaman manikűrjét választottam. Én magam is nagyon szeretem a matrózos témát, a matrózos manikűröket, ráadásul Nikkinél épp tematikus időszak van a blogon, így szívesen igazodtam én is :)
 



Az én változatom pedig ilyen lett:



 
Az eredeti manikűr neon pink lakkal készült, az én lakkos fiókomban viszont nincs ilyen szín, így egy egyszerű pink lakkal helyettesítettem. A középső ujjamra a frissen vásárolt Lovely Rio tengerzöld színű homoklakkja került, ki kellett próbálnom, mert nagyon megörültem, hogy sok-sok keresgélés után sikerült megkaparintanom :)





A gyűrűsujjamra díszítőecsettel húztam a sötétkék lakkot, ráadásul tőlem szokatlan módon még a vasmacskát is kézzel rajzoltam ezúttal. Kacérkodtam a gondolattal, hogy nyomdázok inkább, de a mintám viszonylag pici lett volna, így ezúttal nem a könnyebbik utat választottam (na jó, tudom, hogy ez azért nem a rajzolás magas iskolája! :)
 



A használt lakkok:
Essence Colour & Go Nr 106 free hugs
Lovely Rio Nr2
Essence Colour & Go Nr 102 sparkling water lily
Essence Colour & Go Nr 76 hard to resist (régi)
Kand Nail Nr6 (piros lakk a mintához)








Állati cukiságok

$
0
0


Már igen régen szerepeltek a cukiságaim a blogon, ideje néhány újabb képnek. Már csak azért is, mert néhány hete egy nagyon aranyos dolog történt velem: mint kiderült, egy társaságban találkoztam egy olvasómmal, aki először nem volt benne biztos, hogy én vagyok az egészen addig, amíg a cicákról nem kezdtem mesélni :)
Mivel tehát kiderült, hogy az én cicókáim ekkora "internetsztárok", gondoltam mutatok Nektek néhány (valójában rengeteg) új képet róluk (és néhány más állatságról)




Nem mondanám, hogy olyan nagy szerelem alakult ki a két macsek között, de azért nagy öröm, amikor meg tudunk örökíteni ilyen pillanatokat, mint a fenti.

Brandy legyet vadászik


Jäger a Szfinx


A nyár beköszöntével a cicák egyre több időt töltenek az erkélyen, imádják a hasukat süttetni a meleg kövön:

nem kicsi :)

ő is nőtt sokat


 No de ez nem jelenti azt, hogy a lakáson belül ne lehetne jókat henteregni:







Vagy épp a bőröndömben :)



Ha kedvük tartja (és elférnek), akkor pedig a tenyerünkben:




Vagy esetleg a párna tetejéről lelógva:



No de hogy ne csak cicák legyenek ebben a bejegyzésben:

anyu kutyája simiért könyörög


Tavasszal zsiráf bébi született itt Veszprémben, alig egy hónapos volt, amikor meglátogattuk:




Itt épp megpróbált elbújni, de látszott, hogy egy hónaposan már majdnem 2 méteres



anyukával

Egy csokor húsvéti nyuszi:




És végezetül néhány pár órás csibe az anyukájukkal:


A kép egyébként csalóka, ugyan nem látszik, de összesen 18 apróságot rejtett el szárnyai alatt ez a mini tyúkanyó!

MoYou szerelem

$
0
0


Az egész Erzsivel, illetve az Ő kiárusításával kezdődött :) Azon ugyanis némi szerencsével sikerült megkaparintanom a Tourist kollekció egyik lemezét (ezúton is még egyszer köszönöm Erzsi!). Előtte ugyanis nem volt még MoYou nyomdalemezem. Néha-néha próbálkoztam, készült is több nyomdás alkotás, de akkor még úgy éreztem, megfelel nekem az Essence is (holott többször éreztem, hogy kissé kompromisszumos megoldás, mert eléggé hullámzó a lemezek minősége). Majd amikor megérkezett a lemez és elkezdtem próbálgatni, egészen fellelkesedtem! Igazán jó minőségű lemez, mélyen vésett, szépen kidolgozott mintákkal. Egy bánatom volt csupán, hogy kevés volt a teljes körmös minta a lemezen (mostanában inkább ezeket preferálom). Majd több helyen is csodaszép manikűröket láttam a MoYou palettákkal, ezért úgy döntöttem, rendelek néhányat, ne árválkodjon egyedül a kis turista.




Huhh, ez bizony nem volt olyan egyszerű meló! Nem kevés időt töltöttöm a Nailland webshop bogarászásával, oda-vissza többször is átvizslattam a kínálatot. Mivel a körmeim mérete határeset abból a szempontból, hogy a kis méretű teljes körmös minták befedik-e, így inkább az XL minták közül válogattam (amelyek valóban hatalmasak!). A szállítás hihetetlenül gyors volt! Vasárnap adtam le a megrendelésem, hétfőn reggel utaltam majd kedd reggel nyolckor már telefonált is a futár, hogy mindjárt hozza a csomagom. Az ablakban állva lestem, mikor ér ide az autó és csak suhantam le a lépcsőn, amikor láttam közeledni :) A kollégák pedig csak mosolyogva kérdezték, hogy már megint csomagom jött?

5 db körömlemezt rendeltem más-más kollekciókból, ez egészül ki a turistával, így összesen 6 lemezt mutatnék meg Nektek. A dobozban szépen egyesével lefóliázva, nylonba csomagolva érkeztek a lemezek, ez a csomagolás nem érte meg a fényképezést, azonnal lecincáltam róluk, hogy az ujjbegyeimmel is meg tudjam simogatni a véseteket :)

A lemezek mérete standard (6cm * 12cm), attól függetlenül, hogy a normál vagy az XL méretű mintákat tartalmazza (értelemszerűen az XL lemezeken kevesebb minta van emiatt). A lemezek hátoldalán pedig egy műanyag hátlap található, aminek köszönhetően könnyebben meg tudjuk fogni a lemezt (egyéb más funkcióra még nem jöttem rá). Ez a műanyag hátlap picivel nagyobb (kb 2,5mm-el), mint a fém lemez, ami azért zavaró kissé, mert a lakk lehúzásakor a résben mindig megül egy kis maradék körömlakk, azonban a minta felvételét ez nem befolyásolja, csupán ezt is le kell takarítani, ha végeztünk. Mindegyikhez járt még egy papír tok is, melyben tárolhatjuk a lemezünket. A papírtokok kollekciók szerint különbözőek, de én nem ezekben tartom őket, mert bár cukik, de a mintákat ezekben nem látom, így nehezebb választanom, hogy melyiket akarom használni egy adott manikűrhöz.



A MoYou-nál három féle mintát tartalmazó lemezekkel találkozunk:
  • az apró, önálló mintákkal, melyek nem fednek be egy teljes körmöt
  • teljes körmöt befedő, több önálló mintát tartalmazó lemezekkel (ezen belül pedig rendelhető normál és XL méretű mintás is)
  • egy adott témát körülölelő, több mintát tartalmazó lemezzel, amelyen azonban nincsenek határai az egyes mintáknak 
Mindegyiknek megvannak a maga előnyei, egyéni preferencia, hogy kinek melyik jön be jobban. 
A kisebb, normál méretű teljes körmös minták mérete: 12mm * 15mm (a Tourist lemez alapján)
A nagyobb, XL méretű teljes körmös minták mérete: 15mm * 21mm

No és akkor jöjjön a lényeg, az alábbi hat lemez leledzik jelenleg a kis gyűjteményemben:

Sailor Collection 05

Artist Collection 03

Mother Nature Collection 10

Tourist Collection 03

Happy Birthday 01

Pro Collection 12


A MoYou lemezeket a Nailland webáruházból rendeltem, darabja (akció nélkül) 1.890 Ft-ba kerül. Ha többet szeretnétek rendelni, 7.000 Ft-tól ingyenes a szállítás.


Próbáltátok már a MoYou lemezeket? Melyik motívumot látnátok legszívesebben körmökön?

Sárga virágok MoYou módra

$
0
0


Amióta megkaptam az új MoYou lemezeimet, minden manikűrhöz használom őket (ha nem láttad az őket bemutató bejegyzésem, itt megtalálod). Nem volt ez máshogy ennél az alkotásnál sem: a sárga felsőmhöz terveztem a manikűröm (szokás szerint).





Alapként ismét a szivacsom után nyúltam. Előszeretettel alkalmazok színátmenetet a nyomdázás alapjaként, aminek több oka is van: egyrészt látványos, mégsem túl harsány ilyen formán két szín a körmökön, másrészt pedig így vékonyabb és ezáltal gyorsabban száradó alapot tudok készíteni. Korábban az ilyen színátmenetekhez mosogatószivacsot használtam, de mostanában inkább az alapozó szivacsért nyúlok, mivel ezzel finomabb, egyenletesebb átmenetet tudok alkotni és így nem látszik a szivacs nyoma sem a körmökön. 
Az alapozólakk után egy réteg fehér színt vittem fel a körmökre, majd száradás után a szivaccsal ütögettem fel a sárga és fehér színt keresztben a körmeimre. Ez a réteg már gyorsan megszáradt, a körömágyak alapos megtisztítása után már nyomdázhattam is. Egy mintát használtam a körmeimre, de minden körömnél változtattam picit a minta helyzetén, hogy ne legyenek teljesen egyformák. A virágok közepébe pontozóval narancs színű homoklakkot vittem fel, majd a kedvenc fedőlakkommal zártam a manikűrt.




Szerintem nagyon vidám, nyárias alkotás lett, be kell ismernem, hogy szeretem az élénksárga színt a körmeimen :)



A használt lakkok:
Jollie France alapozó körömerősítő
Lovely Nr 25 (fehér)
Avon Nailwear Pro+ körömlakk: Inspire
Essence Nail Art Stampy Polish Stamp Me! Black
Lovely Baltic Sand Nr1
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk

Ruha inspirálta manikűr

$
0
0


Bár gyakorlatilag majd' mindegyik manikűrömet (pontosabban a színvilágát) a ruházatomhoz igazítom, viszonylag ritkán próbálom a ruha mintáját és színvilágát is a manikűrömön megjeleníteni. A minap azonban megihletett egy régi nyári ruhám, és égető vágyat éreztem arra, hogy másnap azt viseljem egy igazán hozzáillő manikűrrel, ez lett belőle:




Természetesen közrejátszott az inspirálódásban az is, hogy az egyik MoYou lemezemen felfedeztem egy olyan mintát, ami emlékeztet a ruha mintájára :)


az ominózus ruha

Az alaplakk után egy réteg nude barna lakkot kentem fel, majd körmönként haladva még gyorsan száradás előtt rácseppentettem egy-egy kövér cseppet a citromsárga, narancsos és sötétbarna lakkokból. Ezután a korábban már itt mutatott No water marble technikával kicsit összekavartam a színeket.





A száradás után pedig körömnyomdáztam, a Moyou Artist lemezemet használtam ezúttal.




A használt lakkok:
Essence Pro White Effect körömfehérítő lakk (alaplakként)
Essence Nude Glam körömlakk: Hazelnut Cream Pie (régi)
Avon Gel Finish körömlakk: Limoncello
China Glaze körömlakk: Riveting
S-he körömlakk Nr 332
Essence Nail Art Stampy polish: Stamp me! black
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk


Ti mit gondoltok? Emlékeztet a manikűr a ruhára?

Visszafogott fehér-rózsaszín manikűr

$
0
0


A tegnapi sötétebb, erőteljesebb manikűr után egy visszafogottabb körömfestésre vágytam. Hamar megfogalmazódott bennem, hogy az Esztitől kapott Avon lakkot (Inspired Iris) és a Lovely fehér Snow Dust lakkját szeretném párosítani, végül ez lett belőle:




A kis- és gyűrűujjamra a homoklakk került két rétegben – olyan szépen szikrázik ez a lakk, nagyon örülök, hogy bár nagy nehezen, de sikerült rá lecsapnom anno. Az Avon lakkot is sokáig nézegettem a katalógusban, nem is tudom, miért nem rendeltem meg végül (talán sejtettem, hogy egyszer így is az enyém lesz :)




Ezúttal nem akartam az összes körmöm összenyomdázni, így csak a mutatóujjamra került minta a MoYou Pro lemezéről, a középső ujjamra pedig egy kis kő került az Avon körömdíszei közül. A műveletet a szokásos kedvenc fedőlakkommal zártam :) 




A használt lakkok:





Jollie France erősítő alapozólakk
Lovely Snow Dust körömlakk Nr 2 (fehér)
Avon Nailwear Pro+ körömlakk: Inspired Iris 
Essence Nail Art Stampy Polish: Stamp me! White
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk

Matróz PAncsi manikűrje

$
0
0


Bár az Emberem kétségbe vonta matróz mivoltomat ma reggel, mivel a felsőm nem kék-fehér, hanem fekete-fehér csíkos volt, ami szerinte inkább börtön szerkó, az én véleményem szerint én igenis matrózlány voltam ma :)
Ugyan nem jár az agyam egész nap azon, hogy mit vegyek fel és hogyan fessek ki a körmöm, tegnap már úton hazafelé összeraktam fejben a külsőségeket: milyen ruha, milyen kiegészítő, sőt késő délután már a manikűr is összeállt a fejemben! Korábban többször is szerepelt már matróz stílusú öltözék illetve manikűr a blogon, tudjátok, hogy közel áll hozzám ez a téma (legutóbb a Manikűrvadászban is matrózos körmöket készítettem).




Ezúttal azonban nem akartam kézzel rajzolgatni, főleg, hogy itt vannak a szuper kis körömnyomdáim, így hatalmas meglepetésre ismét az egyik MoYou lemezem használtam (ezúttal kiegészítve egy Essence lemezzel).




A gyűrűsujjamra egy fényes piros Avon lakk került, majd erre az egyik Essence lemezről egy kis fekete vasmacska. A többi körmömre először két réteg fehér alaplakk került, majd kivételesen nem fekete nyomdázólakkal, hanem egy régi sötétkék lakkal nyomdáztam hullámokat a körmömre.





Közelről sajnos látszanak a hibái a nyomdázásomnak, no de így jár, aki este 11-kor kezd még bele a műveletbe :)


a gyűrűsujj



A használt lakkok:
Essence Studio Nails Pro White Effect körömfehérítő lakk (alaplakként)
Avon Nailwear Pro+ Sparkle körömlakk: Ruby slipper
Lovely Classic körömlakk Nr 25 (fehér)
Essence Colour & Go körömlakk (régi) Hard to resist
Essence Nail Art Stampy Polish Stamp Me! Black
Essence Better Than Gel Nails magas fényű fedőlakk


A használt lemezek:


Brandy nem maradhatott le


Szeretitek a tengerész/matróz mintát?

Moyra Holographic Nr 256

$
0
0


A holo-láz engem elkerült (eddig). Valahogy úgy voltam velük, mint anno a homok lakkokkal: szép-szép, de nem értettem, miért rajonganak értük annyira a lányok. Ezt a Moyra lakkot is már hetekkel korábban megvettem, de nem éreztem késztetést, hogy azonnal felkenjem. Most is a kinézett mintáról jutott eszembe, hogy talán jól mutatna alatta a holo lakk. Nos, eddig tartott az én "láz-mentességem", most beleszerettem, úgyhogy muszáj leszek még néhány színt beszerezni!





Ő az első, de nem utolsó holo lakkom, az már biztos!
A fedésén nagyon meglepődtem, ugyanis viszonylag sűrű lakkról van szó, a körmeimen egy rétegben látható. A sűrűségen és fedésen felbuzdulva kipróbáltam nyomdázásra is, úgy is működött (no már csak ezért is kell belőle még néhány szín). 




Viszont nekem nem tetszett fedőlakk nélkül, olyan kis fénytelen (de nem matt volt), mondhatni semmilyen, a fényes fedőlakk hozta ki az igazi szépséget a lakkból.




A nyomdaminta a MoYou Mother Nature Collection 10-es számú lemezéről származik (a középső pillangó teste).


napsütésben



Ti szeretitek a holo lakkokat? 

Ékszertárolás PAncsi módra

$
0
0


Az utóbbi időben nagyon megszaporodott az ékszereim száma. Rendszeresen rendelek katalógusokból, illetve külföldről is nyakláncokat, fülbevalókat és bizony egy idő után már nem tudtam rendszerezetten, átláthatóan tárolni őket, reggelente egyre több időt igényelt a keresett ékszer megtalálása. Ezért szükséges volt beszerezni néhány új tárolót, ebben a bejegyzésben ezeket mutatom meg Nektek, kiegészítve néhány kívánságlistás termékkel.






Fülbevalótartók




Sokáig ezt a saját készítésű ékszertartót használtam a fülbevalóim tárolására (meg is kaptam a beszólást egy „kedves” olvasótól érte). Az eredetileg acélszürke sajtreszelőt lefestettük először egy alapszínre, majd pedig kissé feldobtuk néhány színes folttal. Szerettem, a lyukacsos 2 oldalra pakolásztam be a fülbevalókat, de sajnos nagyon gyorsan kinőttem.




A következő fülbevalók tárolására alkalmas cukiságot az Avontól rendeltem (sajnos már nem látom a katalógusban), egy cica formájú ékszertartóról van szó. Bár nagyon aranyos, jópofa darab, de túl sok fülbevaló tárolására szintén nem alkalmas. Ettől függetlenül persze a formája miatt állandó helye van az ékszertárolóim között :)




Megelégelve a szűkös kapacitást, E-bayről rendeltem egy nagyobb fülbevalótartót, amelyen már 24 pár fülbevaló elfér. Ez az egyszerű kis fekete szerkezet egy négyszintes kis állvány, szintenként 12 lyukkal. A szintek közötti távolság viszonylag kicsi, így a hosszabb fülbevalók két szintet és ezzel kétszer annyi helyet is elfoglalnak, de még így is igen nagy a befogadóképessége, jó móka volt a fülbevalóimmal telepakolni (és gyönyörködni bennük közben).




Sajnos a bedugós, apró fülbevalóim tárolása egyelőre nem megoldott, mivel a régi Avonos kis ékszertartómban már egyáltalán nem férnek el – mondhatni a káosz uralkodik a kicsiny dobozkában (bár ez most a képen nem látszik, mert a kis fülbevalók felét kivettem). Azonban az ő számuk is folyamatosan gyarapodik, így rendelnem kell egy nagyobb ékszertartót, amiben ezeket az apróságokat átlátható módon tárolni tudom, valami ilyesmire gondoltam:




Nyaklánc-rendszerező




Nyakláncoknak illetve egy-két nagyobb méretű fülbevalónak rendeltem ezt az ékszertartót (sőt, hogy pontos legyek, egyből négyet, mert a kollégáknak is megtetszett :) 
Egy kétoldalt nyitott ruhaakasztóra lógattam fel, a ruháim között a gardróbszekrényben tárolom (jópofa lenne elöl hagyni, de a lelógó nyakláncokra nagyon veszélyesek a játékos macskák, így nálunk az nem választható opció).
Elöl 26 db átlátszó kis rekeszbe tudom betenni a nyakláncokat, fülbevalókat, hátul pedig a hosszabb vagy merevebb statement láncokat tudom felakasztani, amelyeket nem olyan jó összehajtogatva tárolni.





Korábban már mutattam ugyan, de a felsorolásból nem hiányozhat a két általam dekorált ékszertartó alkalmatosság sem:



Mivel viszonylag zárt dobozkák, ezekben a ma már ritkán használt ékszereimet gyűjtöm, emiatt ritkán nyitogatom őket, jobbára dekorációs szerepük van, ettől függetlenül nem szeretnék megválni tőlük.




A karkötőimet egyelőre egy lefestett agyagedénykében tárolom - mivel nincsenek túl sokan, egyelőre ez is marad a helyük. Ha esetleg drasztikusan megszaporodnak, készítek ebből egy állvány-féleséget 3 emelettel.



Ti hogyan tároljátok az ékszereiteket? A praktikus ötletekre mindig vevő vagyok! :)
Viewing all 458 articles
Browse latest View live