A minap egy kedves ismerősömről derült ki, hogy rosaceás a bőre, én pedig ezen felbuzdulva megosztottam vele az alapvető tudnivalókat, amelyeket az elmúlt egy évben összegyűjtöttem. Bőszen ajánlgattam neki a jó minőségű, ám cseppet sem olcsó termékeket, amikor kétségbeesetten kérdezte, hogy mostantól tényleg ilyen drága termékeket kellene használnia?
Nos, nyilván nem, így átgondoltam, hogy melyek azok az általam próbált termékek, amelyek jók érzékeny bőrre és nem is túl drágák. Ha pedig már összegyűjtöttem neki, gondoltam lehetne ebből egy blogbejegyzés is :)
A legfontosabb, amire én a kence kiválasztásakor figyelek: ne tartalmazzon sem denaturalt alkoholt, sem illatanyagot és lehetőleg tubusos kiszerelés legyen, ne tégelyes. Ha olyan termékre figyelek fel az üzletben, amiről nem tájékozódtam előtte, akkor is gyorsan leellenőrzöm a telefonomon a Krémmániás oldalát vásárlás előtt. Ha pedig nincs fent és az arcomra kerülne, akkor inkább előbb lefotózom az összetevőlistát, otthon kielemzem és utána megyek vissza az üzletbe (bár meg kell valljam, ebben nem vagyok igazán úttörő, ilyesmi ritkán fordul elő, inkább a már többek által dicsért termékeket választom).
No de nézzük melyek azok a nem drága termékek, amelyeket én is próbáltam és ajánlanék érzékeny, száraz bőrre:
Az eredetileg babafürdetésre szánt fehér kenőcsöt már évek óta használom arctisztításra. Bár az állaga miatt sokaknak nem kedvence, én már hozzászoktam, így abszolút nem zavaró a használata során. Nincs benne semmi irritáló összetevő, csupán az ásványi olaj ősellenségeinek lehet kivetnivalója vele szemben. Az okkluzív (lezáró) hatása miatt a zsíros bőrűeknek valószínűleg nem lesz a kedvence, de ez a bejegyzés kifejezetten a száraz(abb) bőrűeknek készült, nekik pedig nem árt. Sminket is el lehet vele távolítani, de én főleg zuhanyozás közben szoktam használni az esti arctisztításhoz. Zuhany előtt felkenem a képemre (elmegyek kicsit ijesztegetni vele az Embert), majd zuhany közben lemosom. Hatékony és olcsó termék!
Forrás: gyógyszertár
Ár: kb 300 ft
Míg meg nem újították az összetevőit, több flakonnal is elhasználtam belőle, mivel a sminkem, főleg a szemsminkem tej állagú termékekkel szeretem eltávolítani. Szerencsére az új összetevőkkel sincs gond, viszont ez már az én szemem csípi, így már nem használom. Viszont akinek a szeme nem olyan kényes, mint az enyém, érdemes egy próbát tenni vele, mert a normál sminket kíméletesen ám hatékonyan eltávolítja (vízálló sminket nem használok, így arra nem teszteltem).
Forrás: DM
Ezt használom jelenleg, mivel ez nem bántja a szemem. Az előbbinél kicsit sűrűbb lemosóról van szó, amelyet szintén a szemsmink eltávolítására használok. Ez még az én érzékeny szemem sem bántja, így nagyon örülök, hogy rátaláltam.
Forrás: Rossmann
Drogériás viszonylatban szerintem kiemelkedőek a Balea Med Ultra Sensitive arcápolók. Az én normál/száraz bőrömnek nappali krémként ez a kence bevált. A nappali termék kellemetlen fehér réteget hagy a bőrömön és nem is szívódik be úgy, mint ez. Ez viszont kellemesen vizes krém, aminek köszönhetően igazi áldás a vízhiányos bőrömre, ráadásul nem hagy maga után semmilyen fényt, csupán finom hidratált érzést. A téli hidegben nekem kicsit kevés volt, de amióta beköszöntött a meleg és kezdem soknak érezni a kedvenc, nehezebb arckrémem, egyre többször nyúlok érte.
Forrás: DM
Az előző termék nehezebb, mondhatni zsírosabb testvére. Akinek az én bőrömnél is szárazabb bőre van, talán jobban megfelel ez a termék. Nekem ez nappalra már túl sok, így nem használom napi rendszerességgel. Mivel a pénztáraknál kapható belőle kis minta, maszkszerű használatra szoktam belőle vásárolni és esténként kenem fel a bőrömre.
Forrás: DM
Ár: 899 ft (jelenleg)
Jojobaolaj
A jojobaolaj azoknak ajánlott, akiknek időnként szüksége van testesebb krémre. Ezzel ugyanis a megszokott, de épp kevésnek bizonyuló arckrémünket lehet felturbózni. Néhány csepp az arckrémünkbe és egy erősebb hidratálót kapunk (én a csak olajjal történő arcápolást nem kultiválom, az én bőrömnek szüksége van a vízfázisra). Az én bőrömön igen kifénylik, így főleg esténként szoktam használni, akkor viszont nagyon jó szolgálatot tesz.
Forrás: drogériák
Ár: kb 2.300 ft
Még régebben ajánlotta a kozmetikusom, hogy a bőröm hidratálására és nyugtatására használjak aloe verát tartalmazó készítményt. Ez a vízbázisú termék nagyon jól hidratálja a bőrt, ám sajnos hagy maga után egy géles réteget, ezért én sminkelni semmiképp sem tudok rá. Viszont a kipirult bőröm nagyon jól megnyugtatja, ezért én mostanában esténként, a smink lemosása után viszek fel egy keveset a bőrömre. A pirosságot lehúzza a bőrömről és egész emberi színem lesz ennek köszönhetően.
Forrás: drogériák
Ár: kb 1.200 ft
Az egyik legnehezebb dolog az érzékeny bőrre megfelelő olcsó fényvédőt találni, ugyanis az érzékeny bőrt a kémiai fényvédő irritálhatja (nekem nemcsak a szemem bántja, de a bőröm is kipirosodik a kémiai fényvédőtől), fizikai fényvédős terméket viszont csak elvétve lehet találni a drogériákban.
Ildi hívta fel a figyelmem erre a kisbabáknak készült fényvédőre, így gyorsan lecsaptam rá. A számomra tökéletes termék ennél jóval könnyedebb (viszont jóval drágább), így ezúttal őt szeretném ajánlani. Mint minden fizikai fényvédő, ez is hagy némi fehér réteget a bőrön, ám ezt bele lehet dolgozni a bőrbe. Nanos termék, tehát sebes bőrre inkább ne kerüljön, de a szárazabb bőrt valószínűleg nem tarkítja ilyesmi. Viszonylag nehéz krém, így mindenképp inkább csak normál/száraz bőrre ajánlott, kicsit fénylik is (legalábbis az én bőrömön), de kevés púderrel lehet mattítani.
Ha spórolni akarok a kedvenc fényvédőmmel akkor ez után nyúlok.
Forrás: drogériák
Ár: 1.250 ft (ennyiért vettem legutóbb), teljes ára kb 2.500 ft
Arcápoló szérumok
Az egyetlen, amiből nem ismerek drogériákban elérhető, jó minőségű, érzékeny bőrre is megfelelő terméket, azok az arcápoló szérumok. Drogériás viszonylatban annyira nem elterjedt termékek, ami van, az pedig általában tele van (rossz) alkohollal vagy illatanyaggal.
Ha mégis szeretne valaki szérumot használni, de szorít a pénztárca, a jó minőségű, koreai termékek mini kiszerelését ajánlanám, melyet E-bayről lehet megrendelni. Egy 10ml-es szérum is igen sokáig kitart, hisz nem kell belőle sokat használni és arányosan nem is kerül olyan sokba.
Amiket én próbáltam és szerettem:
Amiket én próbáltam és szerettem:
Az Innsifree termék a legutóbbi próbálkozásom, cuki 4*5 ml-es kiszerelésben rendeltem, ami nagyon sokáig elég volt. Zselés állagának köszönhetően gyorsan beszívódott a bőrömbe és érezhetően jól hidratálta azt.
A Missha szérumokat is mintás kiszerelésben próbáltam, a kettő közül személy szerint én a Night Repair szérumot preferáltam: a viszonylag sűrűbb állagának és a pipettás kiszerelésnek köszönhetően könnyebb volt a bőrre felvinni. Nagyon szép összetevőinek köszönhetően érezhetően feltöltötte a bőröm reggelre.
Amennyiben pedig valaki a drogériákban kapható termékekhez képest erősebb, magasabb hatóanyag-koncentrációjú krémmel szeretne „kedveskedni” a bőrének, akkor érdemes bőrgyógyásszal felíratni a bőrproblémájának megfelelő krémet (Finacea vagy Skinoren rosaceára, Differin aknéra stb). Én Differint használtam bőröregedés ellen, mivel olcsóbb volt, mint a PC retinolos széruma, azonban csak ritkán, nehogy túlirritáljam a bőröm.
Ismeritek/használjátok valamelyiket a fentiek közül?
Amennyiben pedig valaki a drogériákban kapható termékekhez képest erősebb, magasabb hatóanyag-koncentrációjú krémmel szeretne „kedveskedni” a bőrének, akkor érdemes bőrgyógyásszal felíratni a bőrproblémájának megfelelő krémet (Finacea vagy Skinoren rosaceára, Differin aknéra stb). Én Differint használtam bőröregedés ellen, mivel olcsóbb volt, mint a PC retinolos széruma, azonban csak ritkán, nehogy túlirritáljam a bőröm.
Ismeritek/használjátok valamelyiket a fentiek közül?